Ważne informacje o produkcie Bosch Tta2 Series

Bosch Tta2 Series to unikalna linia produktów, która oferuje wyjątkową wydajność i wszechstronność. Produkty te są zaprojektowane z myślą o zapewnieniu najlepszych i najbardziej niezawodnych rozwiązań do różnych zastosowań. Produkty te charakteryzują się wysoką niezawodnością, wytrzymałością i wydajnością. Są one wyposażone w inteligentne technologie, aby zapewnić najlepsze wyniki i maksymalną wydajność. Produkty te zapewniają również bezpieczeństwo i wsparcie, aby zapewnić użytkownikom pełne zadowolenie z ich produktu. Produkty te zapewniają również szeroką gamę kompatybilnych rozwiązań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby użytkowników.

Ostatnia aktualizacja: Ważne informacje o produkcie Bosch Tta2 Series

Wiele osób współpracujących ze sobą, liczne nowe projekty — inspirowane naszym hasłem przewodnim „Technologia bliżej nas”.

Podążaj za nami do połączonego świata

Dowiedz się więcej o Internecie rzeczy na naszej globalnej stronie internetowej

Poznaj firmę Bosch — historia za historią

Odwiedź globalną stronę internetową

Najnowsze informacje o firmie Bosch znajdują się na forum prasowym.

Przejdź do forum prasowego Bosch.

Skontaktuj się z Bosch

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Telefon

+48227154040

Wyślij do nas wiadomość

Idź do formularza kontaktowego

Porozmawiaj z nami na chacie!

Masz pytania lub sugestie? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy dostępni od godziny 08. 00 do 17. 00 w dni robocze.

 • Bosch w Polsce

  Dowiedz się więcej
 • Produkty i usługi

  Dowiedz się więcej

Ten artykuł należy dopracować:

od 2012-02 → dodać przypisy do treści niemających odnośników do źródeł,
→ zmienić źródła zależne od opisywanego podmiotu na niezależne lub usunąć źródła użyte do promowania danych podmiotów, produktów lub idei,
→ zmienić styl z reklamowego na neutralny.

Dokładniejsze informacje o tym, co należy poprawić, być może znajdują się w dyskusji tego artykułu.
Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon {{Dopracować}} z tego artykułu.

Ten artykuł dotyczy przedsiębiorstwa. Zobacz też: Bosch.

 Niemcy

Robert Bosch GmbH

PaństwoSiedziba

Stuttgart

Data założenia

1886[1]

Forma prawna

GmbH

Zatrudnienie

390 000 (2016)

Dane finansowePrzychody

73, 1 mld euro (2016)

Położenie na mapie Stuttgartu

Położenie na mapie Niemiec

Położenie na mapie Badenii-Wirtembergii

48°47′09, 5″N 9°03′48, 3″E/48, 785972 9, 063417Multimedia w Wikimedia Commons
Strona internetowa

Centrum badań i rozwoju w Abstatt w Niemczech, które jest głównym oddziałem rozwoju części samochodowych

Robert Bosch GmbH (zapis stylizowany: BOSCH) – niemieckie przedsiębiorstwo, zajmujące się produkcją techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.

Założone zostało w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha. Współcześnie jest to koncern skupiający fabryki i dysponujący siecią dystrybucyjną oraz serwisową, posiadający około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata[2] oraz 13 tys. zakładów serwisowych w ponad 140 krajach świata.

Działalność Grupy Bosch dzieli się na trzy działy: technikę motoryzacyjną, technikę przemysłową oraz dobra użytkowe i techniczne wyposażenie budynków.

Działy przedsiębiorstwa[edytuj | edytuj kod]

Dział techniki motoryzacyjnej[edytuj | edytuj kod]

Technika motoryzacyjna to największy dział przedsiębiorstwa w grupie Bosch. W tym dziale jest zatrudnionych około 160 tys. pracowników na całym świecie.

Bosch jako pierwszy wprowadził na rynek: systemu wtrysku benzyny i sondy lambda, a także nowych systemów wtrysku bezpośredniego do silników Diesla – Unit Injector System, dzięki któremu możliwe stało się obniżenie zarówno poziomu emisji zanieczyszczeń, jak i zużycia paliwa. Bosch opracował również szereg wynalazków w zakresie bezpieczeństwa jazdy samochodem, m. in. system ABS oraz układ ESP.

Struktura działu:

 • Systemy do silników benzynowych – w ramach tego działu Bosch opracowuje i produkuje systemy do silników benzynowych;
 • Systemy do silników Diesla;
 • Systemy podwozi, układy hamulcowe i sterowniki dla systemów podwozi – program produktów tego działu obejmuje wszystkie komponenty i systemy przyczyniające się do bezpieczeństwa pojazdu – od kontroli stabilności samochodu do elektronicznych systemów sterowania układami hamulcowymi;
 • Systemy energetyki pojazdowej i elektronika nadwozia – dział oferuje rozwiązania w zakresie wytwarzania, dystrybucji i wykorzystania energii w samochodach – rozruszniki, alternatory, sterowniki do elektroniki nadwozia oraz komponenty na bazie napędów mechatronicznych;
 • Samochodowe systemy multimedialne – do obszarów działalności należy produkcja i sprzedaż radioodtwarzaczy samochodowych, systemów nawigacji, systemów multimedialnych, głośników, wzmacniaczy, akcesoriów i komponentów car audio. Urządzenia są dystrybuowane pod marką Blaupunkt;
 • Elektronika pojazdowa – rozwiązania w zakresie mikroelektroniki stanowią podstawę produkcji czujników i sterowników samochodowych;
 • Dystrybucja (Automotive Aftermarket) – do zadań działu należy sprzedaż produktów wyposażenia pojazdów, zaopatrzenie w części zamienne, jak również produkcja i dystrybucja techniki diagnostycznej dla warsztatów samochodowych. Do organizacji sprzedaży i obsługi klienta należy ponad 12 tys. samodzielnych prawnie, ale powiązanych z Boschem kontraktami, serwisów działających w 140 krajach;
 • ZF Układy kierownicze – spółka ZF Układy kierownicze (ZF Lenksysteme) to wspólne przedsięwzięcie Bosch i ZF Friedrichshafen (udział Boscha 50%).

Dział dóbr użytkowych i technicznego wyposażenia budynków[edytuj | edytuj kod]

Dział ten obejmuje takie branże, jak elektronarzędzia, technika grzewcza, systemy zabezpieczeń. Zajmuje się również produkcją i sprzedażą sprzętu gospodarstwa domowego, prowadzoną przez przedsiębiorstwo BSH Bosch Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%). Dział zatrudnia około 60 tys. osób na całym świecie.

 • Dział elektronarzędzi – do obszarów działalności działu należy sprzedaż elektronarzędzi marek Bosch, Skil i Dremel. W ofercie znajdują się urządzenia dla profesjonalistów, majsterkowiczów, narzędzia ogrodowe oraz osprzęt;
 • Dział branżowy Techniki Grzewczej jest producentem wiszących gazowych kotłów grzewczych, gazowych podgrzewaczy wody, stojących gazowych kotłów grzewczych i kotłów olejowych. Urządzenia są sprzedawane m. pod markami Junkers i Buderus;
 • Produkcją sprzętu gospodarstwa domowego zajmuje się od roku 1967 Bosch-Siemens-Hausgeräte GmbH (BSH) z Monachium, w której po 50% udziałów mają Bosch i Siemens. W ofercie spółki znajdują się zmywarki, pralki automatyczne i suszarki, chłodziarki i zamrażarki oraz piekarniki, kuchenki i płyty grzejne;
 • Dział Systemów Zabezpieczeń opracowuje systemy telewizji dozorowej, systemy alarmowe i przeciwpożarowe, systemy kontroli dostępu. Oferta działu obejmuje także systemy kongresowe i nagłośnieniowe. 82_techniki_przemys. 82owej">Dział techniki przemysłowej[edytuj | edytuj kod]

  Dział Techniki Przemysłowej obejmuje takie branże jak technika automatyzacji (Bosch Rexroth) i technika opakowaniowa. W dziale jest zatrudnionych blisko 35 tys. pracowników na całym świecie.

  • 1 maja 2001 w Niemczech została oficjalnie zarejestrowane przedsiębiorstwo Bosch Rexroth AG, utworzone z połączenia Mannesmann Rexroth i działu Techniki Automatyzacji grupy Bosch. Przedsiębiorstwo Bosch Rexroth AG należy w 100 proc. do koncernu Bosch i zatrudnia obecnie ponad 26 tys. pracowników na całym świecie. Spółka Bosch Rexroth AG prowadzi sześć działów branżowych: hydraulikę mobilną, hydraulikę przemysłową, pneumatykę, technikę montażową i linearną, napędy elektryczne i układy sterowania oraz serwis.
  • Dział branżowy techniki opakowaniowej zajmuje się produkcją i dystrybucją maszyn opakowaniowych. Maszyny opakowaniowe Boscha produkowane są na potrzeby przemysłu spożywczego, produkcji słodyczy, przemysłu farmaceutycznego, chemiczno-technicznego oraz kosmetycznego. Bosch jest nie tylko producentem samych maszyn opakowaniowych, ale przede wszystkim dostawcą technologii w dziedzinie procesów produkcyjnych i pakowania produktów.

  Bosch w Polsce[edytuj | edytuj kod]

  Bosch jest obecny w Polsce od 1991 roku[3], działalność handlową prowadzi od 1992 r. [4] W lipcu 2015 r. spółka zakupiła fabrykę we Wrocławiu po upadłym FagorMastercook za kwotę 90 mln zł. W 2016 roku zatrudnienie w Grupie Bosch w Polsce przekraczało 5000 osób, a firma osiągała obroty na poziomie 5, 04 mld złotych[4]. W 2017 zatrudnienie zwiększyło się do 6400 osób[5].

  Grupa jest reprezentowana w Polsce przez 4 spółki: Robert Bosch Sp. z o. o., Bosch Rexroth Sp. o., BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. , sia Abrasives Sp. [4] Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych, urządzeń diagnostycznych, sprzętu elektronicznego Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń z zakresu techniki grzewczej oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń oraz sprzętu z zakresu napędów i sterowań oferowanych pod marką Rexroth. Ponadto w Mirkowie koło Wrocławia odbywa się produkcja systemów hamulcowych Boscha, prowadzona jest również sprzedaż i produkcja sprzętu AGD (3 fabryki w Łodzi – pralek, suszarek i zmywarek).

  W 2019 roku Bosch zatrudniał w Polsce blisko 7900 osób. Dodatkowo w tym samym roku przedsiębiorstwo zanotowało obrót wynoszący ponad 8. 9 mld złotych[6].

  W Polsce działa również Bosch Car Service sieć serwisów samochodowych zlokalizowanych w całej Polsce[7].

  Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Bosch GmbH, [w:] Encyklopedia PWN [online] [dostęp 2022-10-26].
  2. Informacja, Bosch notuje znaczący wzrost obrotów i zatrudnienia w Polsce, Forum prasowe Bosch, 27 maja 2017 [dostęp 2018-01-10].
  3. Forum prasowe Bosch – Informacje prasowe, bosch-prasa. pl [dostęp 2016-04-04] [zarchiwizowane z adresu 2016-04-17].
  4. a b c Bosch w Polsce, Bosch w Polsce [dostęp 2020-12-23] (pol. ).
  5. Rekordowe inwestycje i wzrost zatrudnienia Grupy Bosch w Polsce, automatykab2b. pl [dostęp 2020-12-23] (pol.
  6. n, Bosch w Polsce – Przegląd roku 2019, Najlepsze Rzeczy – Z nami dokonasz najlepszego wyboru., 15 maja 2020 [dostęp 2021-01-12] (pol.
  7. Bosch Car Service – Twoja profesjonalna sieć warsztatów | Bosch Car Service, www. com [dostęp 2021-08-31].

  Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

  Bosch na świecie

  • Oficjalny serwis Bosch Group
  • Oficjalny serwis Bosch Group po niemiecku

  Bosch w Polsce

  • Oficjalny serwis Bosch w Polsce
  • Forum prasowe Bosch
  • p
  • d
  • e

  Przemysł motoryzacyjny w Niemczech

  • p
  • d
  • e
  • Altendorf
  • Apex Tool Group (Gardner Denver)
  • Bosch (Dremel, Hawera, RotoZip, Skil)
  • Chang Type Industrial Co., Ltd. (Delta Machinery)
  • Emerson (Ridgid)
  • Fein
  • Festool
  • Flex-Elektrowerkzeuge
  • Hilti
  • Hitachi
  • Husqvarna (McCulloch, Poulan)
  • Ingersoll Rand
  • Mafell
  • Makita (Dolmar)
  • MAT Holdings (MAT Industries, LLC)
  • Metabo
  • Panasonic
  • Illinois Tool Works (Miller, Paslode)
  • SawStop
  • Stanley Black & Decker (Bostitch, DeWalt, Porter-Cable, Virax)
  • Stihl (Viking)
  • Techtronic Industries (AEG, Homelite, Milwaukee, Ryobi)

  Planujesz nową kuchnię?

  Nasz przewodnik zapewni Ci porady eksperckie dotyczące planowania pomieszczenia, będącego sercem Twojego domu.

  Rozpocznij

  Szukasz nowego urządzenia?

  Nasze wyszukiwarki produktów pomogą Ci wybrać najlepsze urządzenie gospodarstwa domowego w zaledwie kilku kliknięciach. pl/produkty/wyszukiwarka-produktow">Wypróbuj wyszukiwarkę produktów

  Zapewniamy wsparcie dla Twojego urządzenia

  Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, w całym okresie eksploatacji urządzenia. pl/serwis#anc-3428914">Uzyskaj pomoc

  Umów konsultację i susz #LikeABosch

  Wybierz suszarkę do ubrań dopasowaną do swoich potrzeb bez wychodzenia z domu. Spotkaj się z naszym doradcą online, zobacz prezentację wideo urządzeń i znajdź suszarkę do ubrań, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Zapraszamy!

  • Umów konsultację

  Akademia Smaku

  Zainspiruj się poradami dotyczącymi funkcjonalnych rozwiązań
  i urządzania wysmakowanych wnętrz.

 • Dołącz do Akademii Smaku!
 • Home Connect, zyskaj więcej dzięki rozwiązaniom smart

  Zdalnie kontroluj i monitoruj urządzenia Bosch z Home Connect przy pomocy smartfona lub tabletu.

 • Dowiedz się więcej
 • Nawet dwa razy dłuższa świeżość z systemem próżniowym marki Bosch

  Jedz zdrowo, przechowuj mądrze. pl/poznaj-marke-bosch/innowacje/nowoczesna-kuchnia/systemy-prozniowe">Dowiedz się więcej

  Zapraszamy do naszych showroomów

  Zapraszamy do salonów ekspozycyjnych w Warszawie i Wrocławiu na spotkania z Doradcami Produktowymi.
  Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną i troskę o utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa naszych gości i pracowników zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji terminu wizyty. pl/poznaj-marke-bosch/showroom">Dowiedz się więcej

  WAŻNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY BEZPIECZEŃSTWA: MOŻLIWE RYZYKO WYBUCHU GAZU

  W przypadku niektórych płyt gazowych do zabudowy marki Bosch oraz wolnostojących kuchenek gazowych marki Bosch.

  MOŻLIWE RYZYKO WYBUCHU GAZU w niektórych płytach gazowych wyprodukowanych w latach 2009-2011 oraz wolnostojących kuchenkach gazowych wyprodukowanych w latach 2006-2011.

 • Dowiedz się więcej
 • Centrum Kontaktu

  Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
  Centrum Kontaktu pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00, w weekendy 8:00-17:00.

  42 271 5555

 • Poznaj nasz serwis
 • Infolinia produktowa

  Informacje produktowe, dobór urządzeń.

Ważne informacje o produkcie Bosch Tta2 Series

Bezpośredni link do pobrania Ważne informacje o produkcie Bosch Tta2 Series

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Ważne informacje o produkcie Bosch Tta2 Series