Schemat instalacji Cisco Asr 1001

Cisco ASR 1001 jest wydajnym i zaawansowanym routerem sieciowym używanym do tworzenia wydajnych sieci. Jest szczególnie przydatny dla dużych sieci, ponieważ oferuje obsługę dla do 8 milionów sesji sieciowych i 128 miliardów pakietów na sekundę. Cisco ASR 1001 jest wyposażony w wiele wydajnych technologii, takich jak obsługa IPv6, Cisco TrustSec i Cisco Express Forwarding. Jego wyjątkowa wydajność pozwala sieciom działać szybko, bezpiecznie i efektywnie. Instalacja Cisco ASR 1001 jest bardzo prosta i może być wykonana w kilku prostych krokach. Przede wszystkim należy podłączyć router do źródła zasilania, a następnie do komputera za pomocą kabla Ethernet. Następnie trzeba skonfigurować ustawienia sieciowe, wprowadzając adres IP, maskę podsieci i bramę. Po skonfigurowaniu ustawień sieciowych można również skonfigurować protokoły bezpieczeństwa i inne ustawienia. Po skonfigurowaniu wszystkich parametrów można przetestować połączenie, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo.

Ostatnia aktualizacja: Schemat instalacji Cisco Asr 1001

 Technologia DVB-T2 to kolejny etap rozwoju telewizji naziemnej. W pierwszym półroczu 2022 roku w Polsce, podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, wprowadzony zostanie nowy standard nadawania programów: DVB-T2/HEVC. Będzie on uruchamiany od 28 marca do 27 czerwca w czterech etapach obejmujących po kilka województw każdy. Celem zmiany sposobu nadawania jest wprowadzenie szerszej oferty kanałów jak również możliwość skorzystania z nowych technologii stosowanych do przesyłu obrazu (np. kodowanie HEVC, standard ultra wysokiej rozdzielczości 4K Ultra HD wraz z systemem dynamicznej kontroli obrazu - HDR lub Dolby Vision), dźwięku (np. Dolby Atmos) oraz usług hybrydowych (HBBTV w nowym standardzie).

Z wszystkich tych możliwości będzie można skorzystać posiadając odpowiedni odbiornik telewizyjny oraz dobrze działającą instalację służącą do odbioru telewizji naziemnej.

Wymagania dla odbiorników DVB-T2:

 • odbiór DVB-T2,
 • obsługa kompresji HEVC (H. 265),
 • rozdzielczość 1080p, najlepiej 4K,
 • obsługa dźwięku E-AC-3,
 • wskazana obsługa HBBTV.

Zalety zmiany standardu nadawania na DVB-T2/ HEVC:

 • wyższa jakość obrazu, nawet 4K,
 • wyższa jakość dźwięku, Dolby AC4 - dźwięk przestrzenny,
 • większa ilość dostępnych kanałów,
 • usługi dodatkowe - telewizja hybrydowa HBBTV.
 • Zachęcamy do obejrzenia filmu, na którym prezentujemy sposób procesu zmian #DVBT2 #Zmiana #Telewizor #dekoderDVBT2 #2022 zmiana standardu nadawania.
  ZRÓB TO z TELMOREM! :) youtube

  Proces zmiany standardu DVB-T na DVB-T2 łączy się również z inną ważną dla odbiorcy zmianą.
  Od 28 marca do 27 czerwca 2022 roku wszystkie nadajniki telewizji naziemnej muszą zawęzić pasmo nadawania UHF z 470-790MHz do 470-694MHz, VHF (174-230MHz) pozostaje bez zmian. Celem tego zabiegu jest uwolnienie pasma 694-790MHz i przekazanie tych częstotliwości operatorom telefonii komórkowej celem uruchomienia usługi 5G. Ten proces jest dużo bardziej problematyczny dla obecnych instalacji antenowych. Nadajniki 5G/LTE o dużej mocy mogą skutecznie zakłócić odbiór DVB-T/T2 jeżeli nie zadbamy o jakość instalacji.

  Przełączenia sygnały telewizyjnego z DVB-T/H. 264 (MPEG4/AVC) na nowy standard DVB-T-T2/HEVC (H. 265) odbędą się w 2022 roku w czterech etapach planowanych na 28 marca, 25 kwietnia, 23 maja i 27 czerwca. pl/var/self/storage/images/media/images/zmiana/106974-1-pol-PL/zmiana_popup. jpg" data-gallery="lightbox[01]">

  Zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami - więcej informacji na temat zmiany standardu nadawania z DVB-T na DVB-T2:

  Proponujemy zapoznanie się z poradnikiem wydanym przez Firmę EMITEL - ważne zmiany standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej już od 23 marca 2022 roku:

  Poniżej zebraliśmy dla Państwa produkty, które skutecznie zapobiegają wpływowi sygnałów GSM na sygnał telewizji naziemnej:
  1) Anteny serii asr w wersji 5G PROTECTED - wersja classic (najlepsza polska antena na rynku, znana od dekad teraz w nowym, zmodernizowanym wydaniu) oraz wersja IQ (z inteligentnym przedwzmacniaczem, który skutecznie radzi sobie z sygnałami o dużej różnicy mocy).
  2) Anteny DiGIT Activa 5G PROTECTED - nowe wydanie anteny, która najlepiej radzi sobie w miejskiej zabudowie (mało miejsca, dużo odbić sygnału).
  3) Wzmacniacze kanałowe WWK - wersja 9NGV PRO z filtrami SAW o dużej skuteczności oraz nasz nowy, cyfrowy wzmacniacz WWK Alpha, który oprócz eliminacji sygnałów 5G/LTE pozwoli na uzyskanie optymalnych dla instalacji sygnałów niezależnie od źródła sygnału (rodzaju anteny).
  4) Akcesoria - kable koncentryczne typu TRISHIELD o wysokim poziomie ekranowania, dodatkowe filtry typu FAR 48 oraz profesjonalne złącza kompresyjne marki PCT. Zgodnie z powiedzeniem, instalacja jest tak mocna (odporna) jak jej najsłabsze ogniwo. Zabezpieczenia stosowane w naszych urządzeniach mogą nie pomóc jeżeli nie zadbamy o właściwą, szczelną transmisję sygnału z anteny do odbiornika telewizyjnego.
  5) Mierniki ROVER Ultra - nowa seria analizatorów włoskiego producenta pozwoli skutecznie zmierzyć odbierany sygnał DVB-T2 (i nie tylko) oraz precyzyjnie ocenić jego jakość. Proponujemy TAB 5 Ultra jako rozwiązania optymalne dla każdego instalatora lub pasjonata.

  Schemat instalacji Cisco Asr 1001

  Bezpośredni link do pobrania Schemat instalacji Cisco Asr 1001

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Schemat instalacji Cisco Asr 1001