Matryca kompatybilności Beko Bdf22300b

Matryca kompatybilności Beko BDF22300B jest narzędziem, które pozwala konsumentom sprawdzić, czy ich urządzenia są kompatybilne z urządzeniami firmy Beko. Matryca BDF22300B zawiera informacje na temat modeli produktów firmy Beko, które mogą współpracować z danym urządzeniem. Użytkownicy mogą wpisać nazwę swojego urządzenia w wyszukiwarkę w narzędziu, a następnie sprawdzić, które urządzenia Beko są z nim kompatybilne. Matryca kompatybilności Beko BDF22300B jest szczególnie przydatna dla użytkowników, którzy chcą zaktualizować lub zmodernizować swoje urządzenia lub urządzenia Beko i potrzebują wiedzieć, które urządzenia są ze sobą kompatybilne.

Ostatnia aktualizacja: Matryca kompatybilności Beko Bdf22300b

Zmywarka wolnostojąca (15 kompletów naczyń, 60 cm)

Klasa energetyczna

Zużycie wody na cykl

9. 5 L
 • Technologia AutoDose: Optymalnie dozowany detergent i skuteczniejsze czyszczenie naczyń
 • Technologia CornerIntense: Równomierne mycie w każdym zakamarku
 • Fast+: 3 razy szybsze zmywanie

Zmywarka wolnostojąca (14 kompletów naczyń, 60 cm)

Klasa energetyczna

 • WaterSafe+™: Technologia zapobiegająca wyciekom
 • Technologia AquaIntense: Siła dodatkowego ramienia myjącego
 • FlexiDrawer: 5-pozycyjna szuflada na sztućce zapewniająca różne możliwości układania naczyń
 • Decydując się na zakup nowego telewizora, monitora czy laptopa, będziemy musieli zdecydować, jaką matrycę wybrać. Jest ona bowiem jednym z najważniejszych elementów wyświetlacza, ponieważ przekłada się na jakość obrazu. Sprawdźmy zatem, jakie rodzaje matryc stosują producenci w swoich urządzeniach elektronicznych. 

  Matryca w telewizorze i laptopie – co to jest?

  Najprościej mówiąc, matryca to ekran ciekłokrystaliczny, na którym wyświetlane są obrazy. To najważniejszy element telewizora lub monitora, ponieważ wpływa na jakość emitowanego obrazu – na kontrast, czerń, odwzorowanie kolorów, ostrość, płynność, maksymalną jasność czy kąt widzenia. Oznacza to, że matryca wpływa również na komfort oglądania. 

  Rodzaje matryc w telewizorach

  Producenci telewizorów wykorzystują w swoich urządzeniach różne typy matryc. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnianie wysokiej jakości obrazu. Poszczególne rodzaje matryc tv różnią się jednak budową ekranu, która w dużym stopniu decyduje o jakości wyświetlanego obrazu. 

  Jakie są rodzaje matryc telewizorów?

  Matryca LCD

  W matrycach LCD molekuły ciekłego kryształu mają różne ułożenie. Właśnie z tego względu wyróżnia się trzy główne rodzaje matryc LCD: VA, IPS oraz TN.

  Matryca VA (Vertical Aligment) oferuje bardzo dobry kontrast oraz wysoki poziom czerń, co wpływa na jakość obrazu i zapewnia komfort podczas oglądania. Tego typu matryca świetnie sprawdzi się podczas nocnych maratonów filmowych, ale też dla miłośników sportów i gier, ponieważ zapewnia płynność przy dynamicznych scenach. Niestety ma stosunkowo niewielkie kąty widzenia, więc jej walory docenimy przede wszystkim, gdy usiądziemy na wprost ekranu. Najwięcej telewizorów z matrycami VA ma w swojej ofercie marka Samsung.

  Z kolei Matryca IPS (In Plane Switching) zapewnia szerokie kąty widzenia, dzięki czemu możemy komfortowo oglądać telewizję z dowolnego miejsca w pokoju. Niestety oferuje słabsze czas reakcji niż matryca VA i nie jest w stanie zapewnić tak dużego kontrastu. Różnice będą jednak zauważalne jedynie w ciemnych pomieszczeniach. Jeśli zatem zazwyczaj oglądamy telewizję w dzień lub przy włączonym świetle, matryca IPS powinna spełnić swoje zadanie. Obecnie matrycę IPS ma najwięcej telewizorów marki LG

  Możemy jeszcze wyróżnić matrycę TN (Twisted Nematic), która cechuje się stosunkowo prostą budową, co przekłada się na niezbyt dobrą jakość, ale za to niską cenę. Takie matryce oferują słabe kąty widzenia i niskie czasy reakcji. Z tego względu stosowane są w najtańszych modelach telewizorów. 

  VA czy IPS - porównanie matryc

  Źródło: lg. com

  Matryca LED

  Tego typu matryca jest zbudowana z diod elektroluminescencyjnych, a w celu uzyskania szerokiej palety barw wykorzystywane są trzy kolory: zielony, czerwony i niebieski. Tworzą one piksel, tym samym pozwalając na wyświetlanie miliona różnych odcieni. Matryca LED jest ulepszoną wersją matrycy LCD. Zamiast żarówek CCFL wykorzystuje diody LED, które same emitują światło, co przekłada się na lepsze odwzorowanie kolorów i wyższą jakość obrazu. Należy również zaznaczyć, że telewizory z matrycą LED są znacznie cieńsze i smuklejsze niż odbiorniki LCD. Matrycę LED oferuje 65-calowy telewizor Samsung UE 65TU7092UXXH.

  W sprzedaży mamy rodzaje matryc LED z podświetleniem krawędziowym (Edge LED) i bezpośrednie (Direct Led). W przypadku tego pierwszego diody LED rozmieszczone są jedynie wzdłuż krawędzi ekranu. Natomiast w tym drugim diody są równomiernie rozłożone na całym wyświetlaczu. 

  Matryca OLED

  Matryca OLED (Organic Light Emitted Diode) to najbardziej zaawansowana matryca na rynku. Dzięki temu, że każdy piksel świeci niezależnie, uzyskujemy idealną, głęboką czerń i znakomity kontrast. Co więcej, matryca OLED gwarantuje szerokie kąty widzenia i doskonałe odwzorowanie kolorów. Choć ceny telewizorów LED trochę spadły, wciąż są wysokie dla przeciętnego użytkownika. Należy jednak pamiętać, że jeśli przez długi czas telewizor OLED będzie wyświetlał stały element obrazu, np. logo, pasek itp., nastąpi wypalanie się matrycy. Przy normalnym użytkowaniu telewizora nie musimy się jednak o to martwić. 

  Matryca QLED

  Telewizory QLED ma w swojej ofercie marka Samsung. Mają one matrycę VA i wykorzystują technologię kropki kwantowej. Są to nanocząsteczki, które emitują różne kolory w zależności od swojej wielkości. Matryca QLED w tv bardzo dobrze odwzorowuje barwy – kolory są soczyste i mocno zbliżone do tych w rzeczywistości. 

  Gdzie jest matryca w telewizorze?

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, matryca jest częścią panelu LCD, odpowiedzialną za wyświetlanie obrazu. Jest to zatem ten czarny element telewizora, na który zwracamy największą uwagę. 

  Jak wygląda uszkodzona matryca w telewizorze?

  Objawy uszkodzenia matrycy mogą być widoczne od razu po wyjęciu telewizora z kartonu. Często jednak o uszkodzeniu dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy włączymy telewizor. 

  Uszkodzenie matrycy może nastąpić z kilku powodów, najczęściej są to:

  • Uszkodzenia mechaniczne – spowodowane uderzeniem ekranu. Podczas transportu, upadku czy na skutek uderzenia ekran może popękać lub wypełnić się płynem. Takie uszkodzenia są widoczne gołym okiem.
  • Awaria mikroukładów – są one odpowiedzialne za tworzenie obrazu, mogą znajdować się na kablu przylutowanym do matrycy w telewizorze.
  • Uszkodzenie pętli – znajdują się na niej jednostki sterujące, takiej usterki matrycy nie da się naprawić. 
  • Wypalone piksele – ujawniając się jako czarne plamy, które prowadzą do przebarwień. Często nie są one widoczne na pierwszy rzut oka, jednak pojawiające się w dużej ilości mogą uniemożliwiać komfortowe oglądanie. 
  • Podświetlenie matrycy – jeśli diody LED w podświetleniu ulegną uszkodzeniu, najczęściej będzie się to objawiać przyciemnionym obrazem albo migotaniem.

  Wymiana czy naprawa matrycy w TV?

  Matryca jest jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenie elementów telewizora. Jeśli nasza matryca z jakiegoś powodu ulegnie zniszczeniu, możemy spróbować ją naprawić albo wymienić na nową.

  Jeśli nasz telewizor ma jeszcze ważną gwarancję, możemy skorzystać z naprawy w autoryzowanym serwisie producenta. Pracownicy takiego serwisu dysponują oryginalnymi częściami i fachową wiedzą, więc po naprawie nasz telewizor będzie wyglądać jak nowy. Jeżeli jednak nasza gwarancja już wygasła, powinniśmy się zastanowić, czy wymiana lub naprawa matrycy ma w ogóle sens. Może się bowiem okazać, że naprawa będzie nieopłacalna. Nowa matryca kosztuje co najmniej 1000 zł, a w przypadku telewizorów o większej przekątnej cena może być jeszcze wyższa. Musimy się również liczyć z tym, że do niektórych modeli telewizorów może być trudno dostać nowe części. Do tego musimy jeszcze doliczyć koszty samej wymiany matrycy. Wówczas lepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego telewizora. Tym bardziej że na rynku nie brakuje nowoczesnych modeli z dużymi ekranami i Smart TV. 

  Rodzaje matryc w laptopach i monitorach

  Na rynku można spotkać różne rodzaje matryc LCD, które stosowane są w laptopach i monitorach. Do najpopularniejszych należą: 

  • Matryca TN – najwięcej monitorów i laptopów wyposażonych jest w matryce TN, ponieważ są one najtańsze w produkcji. Charakteryzują się one krótkim czasem reakcji, dzięki czemu efekt smużenia praktycznie nie występuje.
  • Matryca IPS – laptopy i monitory z matrycą IPS dedykowane są przede wszystkim dla profesjonalnych grafików i fotografów, a także dla miłośników gier RPG. Tego typu matryce bardzo dobrze odwzorowują kolory, zapewniają wysoki kontrast i szerokie kąty widzenia Niestety oferta urządzeń z takimi matrycami jest mocno ograniczona – stanowią one zaledwie 10% rynku.
  • Matryca VA – tego typu matrycę można umiejscowić pomiędzy matrycą TN i IPS. Nie odwzorowuje ona aż tak dobrze kolorów jak matryca IPS, ale za to zapewnia o wiele lepsze kąty widzenia o matrycy TN. 
  • Matryca MVA (Multi-domaind Vertical Aligment) – łączy w sobie cechy matrycy IPS oraz TN. Oferuje wysoki kontrast, dobre odwzorowanie barw i czerni oraz szerokie kąty widzenia. Taka matryca dobrze sprawdzi się do grania w gry i oglądania filmów. 
  • Matryca PVA (Patterned Vertical Alignment lub Patterned-ITO Vertical Alignment) – to młodszy odpowiednik matrycy MVA. Różni się od niej tym, że ma większy współczynnik kontrastu wynoszący 3000:1. Matryca PVA dobrze odwzorowuje kolory, czerń i ma dobre kąty widzenia, dlatego często wykorzystywana jest do zadań profesjonalnych, np. przez grafików. 
  • Matryca TFT (Thin-Film Transistor) – w przypadku tej matrycy każdy piksel kontrolowany jest przez cztery tranzystory. Jeden z nich odpowiada za jasność, a trzy pozostałe za podstawowe barwy. Dzięki temu matryca TFT zapewnia dobre odwzorowanie barw, wysoką ostrość i czytelność obrazu. Oferuje jednak nieco słabsze kąty widzenia. 

  Jaka powłoka matrycy? 

  Matryca w laptopie i monitorze pokryta jest również specjalną powłoką. Możemy wyróżnić trzy typy takich matryc:

  • Matryca błyszcząca – określana jest również mianem „glare”. Bardzo dobrze odwzorowuje kolory i oddaje ich nasycenie. Jest tańsza w produkcji od innych matryc, dlatego producenci najczęściej stosują ją w swoich monitorach i laptopach. Minusem matryc błyszczących jest to, że odbijają światło, przez co na ekranie pojawiają się smugi. 
  • Matryca matowa – nazywana jest również matrycą „anti glare”. Doskonale sprawdzi się podczas długiej pracy przed komputerem, ponieważ niweluje refleksy i odbicia, które drażnią oczy. Co więcej, na matrycy matowej dokładnie widać wszystkie szczegóły w każdych warunkach oświetleniowych, nawet gdy na ekran padają promienie słoneczne. Matryce matowe są również łatwiejsze do utrzymania w czystości, gdyż odciski palców są na nich mniej widoczne niż na matrycach błyszczących. Obraz na takiej matrycy wydaje się jednak nieco zamglony, gdyż brakuje mu intensywnych kolorów. Niestety w sprzedaży nie znajdziemy zbyt wielu monitorów i laptopów z matrycą matową. 
  • Matryca antyrefleksyjna – jest podobna do matrycy matowej, ale ma jeszcze dodatkową powłoką polaryzacyjną. Jest ona cieńsza niż w matrycy matowej, dzięki czemu wyświetlany obraz jest wyraźny i szczegółowy, a kolory bardziej intensywne. Matryca antyrefleksyjna polecana jest dla najbardziej wymagających odbiorców, np. grafików komputerowych czy profesjonalnych graczy. 

  Rodzaje matryc w telefonach

  Pod względem ekranów smartfony są podobne charakterystyką do telewizorów, monitorów i laptopów. Większość nowoczesnych smartfonów oferuje matryce LCD (najczęściej TFT i TN), są jednak i takie, które mają matryce wykonane w technologii OLED, czyli AMOLED. Różnią się one budową, która wpływa na bogactwo kolorów, poziomy jasności, głębię czerni i kontrast. Poza tym każdy z ekranów oferuje inne kąty widzenia. 

  AMOLED (Active-Matrix Organic Light-Emitting Diode) to ekran składający się z ulepszonych diod OLED. Zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu i odwzorowanie kolorów. Poza tym nie wymaga podświetlenia, dzięki czemu zużywa znacznie mniej energii. Technologia AMOLED w smartfonach jest cały czas udoskonalana, przez co na rynku pojawia się coraz więcej wersji takich ekranów, np. wspomniany wcześniej Super AMOLED, Super AMOLED Plus, Super AMOLED Advanced czy Super HD AMOLED.

  Rodzaje matryc w aparatach

  Matryca w aparacie fotograficznym to elektroniczny sensor złożony z pikseli. Jej zadaniem jest przetwarzanie obrazu na sygnał elektroniczny, który pozwala zapisać zdjęcia w pamięci aparatu lub na kliszy. Matryca w aparacie wygląda prostokąt, który mieni się różnymi kolorami, gdy padają na niego promienie słońca. Zarówno w aparatach analogowych, jak i cyfrowych stosuje się różne wielkości i rodzaje matryc.

  Matryca w aparacie – wielkość

  Ze względu na wielkość matryce w aparatach fotograficznych możemy podzielić na:

  • Matryca 1/2. 3 cala – stosowana jest w aparatach kompaktowych. Na powierzchni tej małej matrycy producenci upychają bardzo dużo pikseli, co znacznie pogarsza jakość wykonywanych zdjęć. 
  • Matryca 1/1. 7 cala – taki sensor występuje w aparatach kompaktowych z górnej półki. Oferuje znacznie lepszą jakość zdjęć w stosunku do matrycy 1/1. 3 cala, a poza tym pozwala na zapisywanie zdjęć w formacie RAW.
  • Matryca 1-calowa – występuje zarówno w aparatach cyfrowych, jak i lustrzankach.
  • Matryca 4/3 cala – tego typu matryca najczęściej jest stosowana w aparatach z wymienną optyką. W tym przypadku ekwiwalent ogniskowych liczymy, mnożąc go przez 2. Dzięki temu matryca pozwala wykonać dobrej jakości zdjęcie nawet do ISO 6400, co jest bardzo dobrym wynikiem, jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość aparatu. 
  • Matryca APS-C – jest to najczęściej montowana matryca w lustrzankach i bezlusterkowcach. Jej przekątną wynosi 27 mm. W zależności od producenta stosowany jest tu przelicznik x1, 5 lub x1, 6 dla ogniskowych z pełnej klatki. 
  • Matryca pełnoklatkowa – odpowiada wielkością klatce filmu 35 mm, stąd też wzięła się jej nazwa. Taka matryca najlepiej sprawdza się w trudnych warunkach oświetleniowych.

  Może zainteresują Cię też inne nasze poradniki:

  • https://maxelektro. html

  Gwarancja

  Warunki gwarancji Beko S. A.


  BEKO spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie (02-819), przy ulicy Puławskiej 366, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem: 0000078147 (dalej: „BEKO”) udziela gwarancji jakości (dalej: „Gwarancja”) na wprowadzone przez BEKO do obrotu na terenie Polski produkty marki BEKO (dalej: „Urządzenia”) osobom, które nabyły te produkty („Użytkownik”) na następujących warunkach:


  I. ZAKRES OCHRONY.

  1. BEKO gwarantuje, że Urządzenie zakupione przez Użytkownika jest wolne od wad produkcyjnych lub materiałowych, powstałych z przyczyn tkwiących w tym Urządzeniu (dalej: „Wada”), które ujawnią się w ciągu terminu określonego w części II. niniejszych Warunków Gwarancji (dalej: „Okres Gwarancyjny”).
  2. W razie ujawnienia się Wady Produktu w trakcie Okresu Gwarancyjnego, zostanie ona usunięta na koszt BEKO w sposób uzależniony od właściwości wady, na zasadach i w zakresie określonym w niniejszych Warunkach Gwarancji.
  3. BEKO zobowiązuje się do usunięcia Wady poprzez dokonanie nieodpłatnej naprawy lub wymiany Urządzenia, bądź też reklamacja zgłoszona na podstawie niniejszych Warunków Gwarancji zostanie rozpoznana w inny sposób uzgodniony przez BEKO i Użytkownika.
  4. Udzielona gwarancja jest ważna na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  II. CZAS TRWANIA GWARANCJI.

 • Okres Gwarancyjny wynosi 24 miesiące licząc od daty zakupu Urządzenia przez pierwszego Użytkownika, z zastrzeżeniem wynikającym z punktu 2 poniżej.
 • Udzielona gwarancja nie obejmuje Urządzeń zakupionych później niż 36 miesięcy licząc od daty produkcji Urządzenia zgodnie z numerem seryjnym znajdującym się na tabliczce znamionowej Urządzenia.
 • III. PROCEDURA ZGŁOSZENIA REKLAMACYJNEGO.

 • Wady Urządzenia ujawnione w Okresie Gwarancyjnym będą usuwane pod warunkiem przedstawienia przez Użytkownika dowodu zakupu tego Urządzenia zawierającego oznaczenia niezbędne do jego identyfikacji ( model, datę zakupu).
 • W przypadku zgłoszenia wad Urządzeń, które wymagają fachowej instalacji do sieci elektrycznej lub gazowej (t. j. : kuchnie, płyty grzewcze i piekarniki elektryczne), realizacja uprawnień z Gwarancji uzależniona jest od przedstawienia przez Użytkownika dowodu, na którym widnieją dane instalatora oraz jego numer uprawnień elektrycznych lub gazowych.
 • Uprawnienia wynikające z niniejszych Warunków Gwarancji mogą być zrealizowane przez Użytkownika wyłącznie w Autoryzowanych Punktach Serwisowych BEKO (dalej: „Serwis”) po uprzednim dokonaniu zgłoszenia na Infolinii BEKO pod numerem telefonu: 222 50 14 14. Lista wszystkich lokalizacji Serwisu dostępna jest na stronie internetowej BEKO www. beko. pl
 • Urządzenie do zabudowy meblowej powinno być udostępnione do naprawy przez Użytkownika lub Sprzedawcę w sposób umożliwiający przystąpienie do jego naprawy przez pracowników Serwisu Beko.
 • Wady Urządzenia będą usunięte w terminie 21 dni od daty zgłoszenia Wady na Infolinii BEKO.
 • Jeżeli część zamienna wymieniana w ramach uprawnień wynikających z niniejszych Warunków Gwarancji Urządzenia jest sprowadzana z zagranicy, termin naprawy, o którym mowa w punkcie 5 powyżej, może ulec wydłużeniu jednak, nie więcej niż do 30 dni licząc odpowiednio od daty zgłoszenia Wady na Infolinii BEKO. BEKO zastrzega, że w wyjątkowych przypadkach, gdy Wada nie wpływa na funkcjonowanie Urządzenia, dopuszczalne jest przekroczenie terminu 30 dni opisanego w zdaniu poprzedzającym, jednak nie więcej niż o 30 kolejnych dni. Informacje o spodziewanych terminach napraw dostępne są na Infolinii BEKO pod numerem 22 250 14 14.
 • Po usunięciu Wady, Urządzenie zostanie dostarczone Użytkownikowi na koszt BEKO.
 • IV. WYŁĄCZENIA.

 • Warunkiem skorzystania z niniejszych Warunków Gwarancji jest:
  1. użytkowanie Urządzenia zgodnie z Instrukcją Obsługi dołączoną do tego Urządzenia i jego przeznaczeniem, jak również odpowiednia konserwacja Urządzenia;
  2. użytkowanie w warunkach indywidualnego gospodarstwa domowego.
  3. stosowanie osprzętu zalecanego przez producenta;
  4. brak ingerencji w Urządzenie przez osoby do tego nieupoważnione;
  5. brak ingerencji w tabliczkę znamionową z numerem seryjnym Urządzenia.
  6. Udzielona przez Beko Gwarancja nie obejmuje:
  7. wad powstałych z przyczyn innych niż tkwiące w Urządzeniu;
  8. czynności przewidzianych w Instrukcji Obsługi, do wykonania których zobowiązany jest Użytkownik Urządzenia we własnym zakresie i na swój koszt, w tym: instruktażu dotyczącego obsługi Urządzenia, instalacji oraz regulacji urządzenia gazowego (w tym ustawienia płomienia oszczędnościowego palników, wymiana dysz itp. );
  9. usterek powstałych w wyniku nieprawidłowego lub niewłaściwego użytkowania, niedbalstwa, przypadkowego uszkodzenia Urządzenia, nieodpowiedniego napięcia prądu lub dokonania jakichkolwiek zmian, które mają wpływ na niewłaściwe działanie Urządzenia, i które naprawiane były przez osoby nieupoważnione, używania instalacji niezgodnych z odpowiednimi Polskimi Normami i innych niż wymienione w Instrukcji Obsługi Urządzenia;
  10. uszkodzeń mechanicznych, termicznych, chemicznych, korozji, innych uszkodzeń spowodowanych działaniem lub zaniedbaniem Użytkownika lub powstałych na skutek działania sił zewnętrznych (do których zalicza się w szczególności wyładowania atmosferyczne, skoki napięcia, wszystkiego rodzaju awarie domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, itp. ), a także powstałych na skutek przedostania się zanieczyszczeń lub ciał obcych do Urządzenia.
  11. elementów ze szkła oraz plastiku;
  12. odbarwień Urządzenia lub poszczególnych jego części;
  13. usterek powstałych w wyniku niewłaściwego montażu Urządzenia w zabudowie meblowej, niezgodnego z Instrukcją Obsługi Urządzenia lub innymi wytycznymi dotyczącymi montażu sprzętu w zabudowie meblowej określonymi przez Producenta;
  14. usterek powstałych na skutek przechowywania i użytkowania Urządzenia w warunkach, które są niezgodne z normalnymi warunkami domowymi określonymi wymaganiami powszechnie obowiązujących przepisów prawa i odpowiednich Polskich Norm.
  15. V. POZOSTAŁE POSTANOWIENIA.

   Niniejsze warunki gwarancji mają zastosowanie do Urządzeń zakupionych od dnia 25. 12. 2014 r. Gwarant oświadcza, że niniejsza Gwarancja jest udzielana Użytkownikowi dodatkowo i nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień Użytkownika wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej na podstawie Kodeksu cywilnego.

   Gwarancja Małe AGD

   Drodzy Klienci,

   Dziękujemy za zakup naszych produktów. Jesteśmy przekonani, że nasze urządzenia będą służyć przez lata. Każdy produkt firmy Beko jest objęty 2-letniem okresem gwarancji.

   Warunki gwarancji Beko S. A- (małe urządzenia AGD)

   BEKO spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie (02-819), przy ulicy Puławskiej 366, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem: 0000078147 (dalej: „BEKO”) udziela gwarancji jakości (dalej: „Gwarancja”) na wprowadzone przez BEKO do obrotu na terenie Polski produkty marki BEKO (dalej: „Urządzenia”) osobom, które nabyły te produkty („Użytkownik”) na następujących warunkach:

   I.

   BEKO gwarantuje, że Urządzenie zakupione przez Użytkownika jest wolne od wad produkcyjnych lub materiałowych, powstałych z przyczyn tkwiących w tym Urządzeniu (dalej: „Wada”), które ujawnią się w ciągu terminu określonego w części II.

   W razie ujawnienia się Wady Produktu w trakcie Okresu Gwarancyjnego, zostanie ona usunięta na koszt BEKO w sposób uzależniony od właściwości wady, na zasadach i w zakresie określonym w niniejszych Warunkach Gwarancji.

   BEKO zobowiązuje się do usunięcia Wady poprzez dokonanie nieodpłatnej naprawy lub wymiany Urządzenia, bądź też reklamacja zgłoszona na podstawie niniejszych Warunków Gwarancji zostanie rozpatrzona w inny sposób uzgodniony przez BEKO i Użytkownika.

   Udzielona gwarancja jest ważna na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

   Okres Gwarancyjny wynosi 24 miesiące licząc od daty zakupu Urządzenia przez pierwszego Użytkownika.

   III.

   Wady Urządzenia ujawnione w Okresie Gwarancyjnym będą usuwane pod warunkiem przedstawienia przez Użytkownika dowodu zakupu tego Urządzenia zawierającego oznaczenia niezbędne do jego identyfikacji (model, datę zakupu).

   Uprawnienia wynikające z niniejszych Warunków Gwarancji mogą być zrealizowane przez Użytkownika wyłącznie w Autoryzowanych Punktach Serwisowych BEKO (dalej: „Serwis”) po uprzednim dokonaniu zgłoszenia na Infolinii BEKO pod numerem telefonu: 22 250 14 14. Urządzenie powinno być odpowiednio zapakowane i zabezpieczone przez Użytkownika na czas transportu do punktu serwisowego Beko.

   Wady Urządzenia będą usunięte w terminie 14 dni od daty zgłoszenia Wady na Infolinii BEKO.

   Jeżeli część zamienna wymieniana w ramach uprawnień wynikających z niniejszych Warunków Gwarancji Urządzenia jest sprowadzana z zagranicy, termin naprawy, o którym mowa powyżej, może ulec wydłużeniu jednak, nie więcej niż do 30 dni licząc odpowiednio od daty zgłoszenia Wady na Infolinii BEKO. Po usunięciu Wady, Urządzenie zostanie dostarczone Użytkownikowi na koszt BEKO.

   IV.

   Warunkiem skorzystania z niniejszych Warunków Gwarancji jest:

   - użytkowanie Urządzenia zgodnie z Instrukcją Obsługi dołączoną do tego Urządzenia i jego przeznaczeniem, jak również odpowiednie czyszczenie i konserwacje Urządzenia;

   - użytkowanie w warunkach indywidualnego gospodarstwa domowego. Urządzenie nie jest używane do celów prowadzenia działalności gospodarczej lub w zastosowaniach eksploatacji masowej, w szczególności w gastronomicznej działalności hoteli, restauracji i innych obiektów turystyczno-rekreacyjnych lub zbiorowego żywienia. Stosowanie osprzętu zalecanego przez producenta; brak ingerencji w Urządzenie przez osoby do tego nieupoważnione; brak ingerencji w tabliczkę znamionową z numerem seryjnym Urządzenia. 

   Udzielona przez Beko Gwarancja nie obejmuje:

   - wad powstałych z przyczyn innych niż tkwiące w Urządzeniu;

   - normalnego zużycia elementów eksploatacyjnych tj. akumulatory, baterie, noże, filtry, żarówki, szczotki, itp. ;

   - czynności przewidzianych w Instrukcji Obsługi, do wykonania których zobowiązany jest Użytkownik Urządzenia we własnym zakresie i na swój koszt, w tym: instruktażu dotyczącego obsługi Urządzenia, instalacji oraz regulacji urządzenia.

   - usterek powstałych w wyniku nieprawidłowego lub niewłaściwego użytkowania, niedbalstwa, przypadkowego uszkodzenia Urządzenia, nieodpowiedniego napięcia prądu lub dokonania jakichkolwiek zmian, które mają wpływ na niewłaściwe działanie Urządzenia, i które naprawiane były przez osoby nieupoważnione, używania instalacji niezgodnych 

   z odpowiednimi Polskimi Normami i innych niż wymienione w Instrukcji Obsługi Urządzenia;

   uszkodzeń mechanicznych, termicznych, chemicznych, korozji, innych uszkodzeń spowodowanych działaniem lub zaniedbaniem Użytkownika lub powstałych na skutek działania sił zewnętrznych (do których zalicza się w szczególności wyładowania atmosferyczne, skoki napięcia, wszystkiego rodzaju awarie domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, itp. ), a także powstałych na skutek przedostania się zanieczyszczeń lub ciał obcych do Urządzenia, zakamienienia (proces odkamieniania musi być przeprowadzany zgodnie z instrukcją obsługi z użyciem odpowiednich środków czyszczących) elementów ze szkła, plastiku oraz porcelany; odbarwień Urządzenia lub poszczególnych jego części;

   - usterek powstałych na skutek przechowywania i użytkowania Urządzenia w warunkach, które są niezgodne z normalnymi warunkami domowymi określonymi wymaganiami powszechnie obowiązujących przepisów prawa i odpowiednich Polskich Norm; 

   V.

   Niniejsze warunki gwarancji mają zastosowanie do Urządzeń zakupionych od dnia 01. 03. 2019 r.

 • Matryca kompatybilności Beko Bdf22300b

  Bezpośredni link do pobrania Matryca kompatybilności Beko Bdf22300b

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Matryca kompatybilności Beko Bdf22300b