Instrukcje dla użytkowników Caleffi 546006

Instrukcje dla użytkownika Caleffi 546006 są dostępne w celu pomocy w instalacji i konfiguracji systemu Caleffi 546006. Instrukcje zawierają szczegółowe informacje dotyczące instalacji, konfiguracji, diagnostyki i naprawiania systemu. Instrukcje te są dostępne w formacie tekstowym i pdf, a także w formacie video. Instrukcje zawierają szczegółowe informacje i kroki w celu zapewnienia, że system zostanie poprawnie zainstalowany i skonfigurowany. Instrukcje te obejmują również informacje dotyczące bezpieczeństwa, zabezpieczeń i innych ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę w przypadku systemu Caleffi 546006. Instrukcje te są przeznaczone dla użytkowników wszystkich poziomów doświadczenia i są dostępne dla wszystkich głównych systemów operacyjnych.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcje dla użytkowników Caleffi 546006

Dodawanie ogłoszeń w Bazie Konkurencyjności jest możliwe dla użytkowników zalogowanych. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta, zarejestruj się.

Rejestracja

Po prawidłowym wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymasz e-mail z linkiem aktywacyjnym. Link przekieruje Cię na stronę Bazy, która umożliwi dokończenie rejestracji. Pamiętaj, że link jest aktywny jedynie 48 godzin.

Publikowanie ogłoszeń

Po zalogowaniu możesz zamieścić nowe lub zmienić już opublikowane ogłoszenie. W tym celu kliknij w czarny przycisk „Dodaj ogłoszenie” w prawym górnym rogu ekranu. Najpierw wybierz projekt, którego dotyczy dane zamówienie. Następnie wypełnij pola formularza (pola obowiązkowe są oznaczone gwiazdką). Po zakończeniu pracy możesz zapisać ogłoszenie i sprawdzić, czy wprowadzone dane są prawidłowe. Jeśli ogłoszenie jest już gotowe, kliknij „Publikuj”.

Wszystkie dodane przez Ciebie ogłoszenia możesz znaleźć w zakładce „Moje ogłoszenia” lub „Moje projekty”.

Po zakończeniu pracy wyloguj się z Bazy.

Zapoznaj się z treścią załącznika "Jak dodać ogłoszenie".

Instrukcje ogłoszeniodawcy i oferenta dla nowej aplikacji BK2021

Załączamy również instrukcje ogłoszeniodawcy i oferenta dla BK2021.

Ładowanie do pełna? Niepotrzebne!

Według ostatniego badania InsightOut Lab i marki Volkswagen, które przeprowadzonego na początku kwietnia 2020 r. na panelu Ariadna na ogólnopolskiej próbie liczącej N=1101 osób, średni dzienny dystans pokonywany samochodem przez respondentów wyniósł 51, 3 km. Natomiast z badania GUS[1] z 2018 r. wynika, że średni dzienny przebieg samochodów w Polsce wynosi 37 km (13 426 km/rok).

Czy zatem użytkownik EV musi codziennie ładować baterie do „pełna”?

Zdecydowanie nie. Nie tylko nie musi, ale wręcz nie powinien. Ładowanie do 100% pojemności skraca bowiem czas życia baterii!

Dlaczego? Częste ładowanie baterii do pełna, tak jak w przypadku telefonu komórkowego zdecydowanie skraca czas jej życia. Wiele aut elektrycznych posiada obecnie tzw. tryby long battery life, dzięki którym ładowanie kończy się automatycznie po osiągnięciu poziomu 80% naładowania baterii.

Kiedy zatem należy ładować baterie do 100% pojemności? W zasadzie jedynie wówczas gdy planujemy dłuższą podróż i maksymalny zasięg jest nam potrzebny albo, zgodnie z zaleceniami np. Tesli, co najmniej raz na trzy miesiące w celu zbalansowania ogniw (tj. wyrównania ich napięć).

Pamiętaj - Nie rozładowuj baterii do zera!

Ważna zasada w codziennym użytkowaniu pojazdu elektrycznego - nigdy nie należy wykorzystywać 100% pojemności baterii.

Czemu nie należy w pełni wyładowywać baterii?

W sytuacji gdy baterii litowo-jonowej jej pełne rozładowanie mogłoby doprowadzić do jej uszkodzenia i skrócenia liczby cykli jej życia. Na szczęście producenci aut wyposażyli auta w systemy, które mają zapobiegać tego typu zdarzeniom, ale mimo wszystko użytkownik przy niewłaściwym planowaniu trasy może mieć nieplanowany postój.

Lepiej ładować częściej, a mniej

Twórcy baterii litowo-jonowych nie mają w tej kwestii wątpliwości. Biorąc pod uwagę cykle życia baterii, optymalny poziom naładowania dla większości obecnie stosowanych technologii mieści się w przedziale 50 – 80%.

Ale jak to osiągnąć?

Po prostu – stosować się do pierwszej zasady opisanej powyżej – tj. nie ładować baterii w zakresie większym niż do 80% i w miarę możliwości w momencie gdy ilość energii w zasobniku spadnie poniżej 50%, doładować akumulator m. in. podczas postoju w mieście.

Kiedy najlepiej ładować baterie – czas ma znaczenie!

Kiedy ładować samochód elektryczny?

Najlepiej podłączyć samochód do stacji ładowania w nocy – wtedy czas ładowania nie ma większego znaczenia, a kierowca może skorzystać m. z tańszej taryfy nocnej, ponadto nie obciążamy wówczas sieci, większość pozostałych odbiorników energii, jest wówczas wyłączona. Doskonale wiedzą o tym producenci ładowarek i pojazdów EV, właśnie dlatego pozwalają na programowanie czasu pracy ładowarki.

[1] GUS: Raport „Zużycie energii w gospodarstwach domowych w 2018 roku, 29. 11. 2019 r.

5350.. H

Opis: 

Regulator ciśnienia
z wymiennym wkładem.
Dla wysokich temperatur.
Korpus z mosiądzu o niskiej zawartości ołowiu odporny na odcynkowanie. 
Pokrętło do regulacji ciśnienia
ze wskaźnikiem nastawy.
Maks. ciśnienie zasilania: 25 bar (statyczne - EN 1567). ciśnienie zasilania: 16 bar (robocze - EN1567).
Zakres nastawy ciśnienia za zaworem: 1÷6 bar.
Przyłącza gwintowane. temperatura pracy: 80°C.
Zgodny z EN 1567.

ATEST PZH DO POBRANIA ZOBACZ MODEL 3D 

Opakowanie

Opakowanie zbiorcze

535041H

1/2”

Z manometrem 0÷10 bar

1

5

535051H

3/4”

535061H

1”

535071H

1 1/4”

4

535081H

1 1/2”

535091H

2”

535040H

Z możliością podłącznia manometru 1/4” GW

535050H

535060H

535070H

535080H

535090H

Kod

 

Instrukcje dla użytkowników Caleffi 546006

Bezpośredni link do pobrania Instrukcje dla użytkowników Caleffi 546006

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcje dla użytkowników Caleffi 546006