Instrukcja ponownego strojenia Ge Gewadrew5001

Instrukcja ponownego strojenia Ge Gewadrew5001 jest łatwa w użyciu i pozwala użytkownikom na łatwe naprawienie błędów radiowych. Aby użyć tej instrukcji, należy najpierw włączyć radio i ustawić go na odpowiednią częstotliwość. Następnie należy wybrać opcję ponownego strojenia w menu ustawień. Kiedy to zostanie zrobione, stacje radiowe powinny zacząć szybko nadawać. Instrukcja ponownego strojenia Ge Gewadrew5001 jest bardzo przydatna do naprawiania błędów radiowych, które mogą się pojawiać w różnych czasach.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja ponownego strojenia Ge Gewadrew5001

Czy wiesz, że dziennie dodajemy kilkanaście instrukcji obsługi całkowicie bezpłatnie?Dlatego jeśli szukasz instrukcji do produktu, wpisz jego nazwę w wyszukiwarce, a następnie kliknij enter.

Pamiętaj, że zawsze możesz zamówić instrukcję do każdego produktu zporównywarki produktów.Za darmo!

Rozwiń

Tuner Gitarowy to darmowe narzędzie do strojenia gitary. Do poprawnej pracy Tuner Gitarowy wymaga podłączenia kabla gitary do wejścia line-in karty dźwiękowej lub mikrofonu umieszczonego w pudle gitary. Dzięki niemu szybko nastroimy ulubiony instrument gdziekolwiek nie będziemy.

Obsługa programu Tuner Gitarowy jest bardzo prosta, a w dodatku wszystko napisane jest w języku polskim, ponieważ autorem aplikacji jest Polak – Dawid Pawlata. W mikserze dźwięku Windows trzeba włączyć źródło nagrywania (line-in lub mikrofon). Strojenie gitary rozpoczynamy klikając na przycisk „Rozpocznij strojenie” i pociągamy za wybraną strunę, obserwując ruchy wskazówki na tunerze (kręcąc kluczem należy starać się wysterować wskazówkę do pozycji pionowej). Darmowe narzędzie jest do zainstalowania na komputerze z systemem Windows, zatem możemy używać go w jakimkolwiek miejscu.

Tuner Gitarowy to darmowy stroik do gitary do pobrania na komputer działający pod systemem windows

Tuner Gitarowy - Stroik do gitary na Twoim komputerze 

W muzyce elektroniczny tuner to urządzenie, które wykrywa i wyświetla wysokość dźwięków granych na instrumencie muzycznym. „Wysokość dźwięku” to podstawowa częstotliwość dźwięku muzycznego, zwykle mierzona w hercach. Proste tunery wskazują – zwykle za pomocą analogowej tarczy igłowej, diod LED lub ekranu LCD – czy ton jest niższy, wyższy czy równy żądanemu tonowi. Oprócz tunerów dostępne są także programy komputerowe, takie jak Tuner Gitarowy, czyli wirtualny stroik do gitary w języku polskim. Darmowe narzędzie wyłapuje częstotliwość granego dźwięku i na tej podstawie określa, jakie działania musimy wykonać, aby ten parametr był wzorcowy. Zaletą takiego programu jest jego dostępność w każdym miejscu, w którym będzie nasz komputer. Do jego uruchomienia wystarczy zwykły PC z zainstalowanym systemem Windows oraz kartą dźwiękową.

Tuner Gitarowy - Co zrobić, aby cieszyć się nieskazitelnym dźwiękiem?

 • Pobierz darmowy program do strojenia gitary;
 • Podłącz kabel do wejścia line-in karty dźwiękowej lub podłącz mikrofon i wrzuć go do pudła;
 • Uruchom mikser dźwiękowy z menu Start/Akcesoria i wybierz odpowiednie źródło nagrywania (line-in lub mikrofon). Ustaw głośność nagrywania na maksymalną;
 • Uruchom program tunera i rozpocznij strojenie poprzez wybranie opcji „Rozpocznij strojenie” z menu tunera;
 • Wybierz strunę do strojenia za pomocą opcji menu;
 • Uderz w wybraną wcześniej strunę i obserwuj ruchy wskazówki na tunerze. Poprzez kręcenie kluczem staraj się wysterować wskazówkę do pozycji pionowej. Wskazówka w pozycji pionowej oznacza idealne nastrojenie;
 • Wybieraj kolejne struny i powtarzaj poprzedni krok.

Tuner Gitarowy to darmowy program do strojenia gitary dla użytkowników komputerów z systemem Windows. Narzędzie przyda się zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Obsługa aplikacji Tuner Gitarowy jest bardzo prosta, a cały interfejs jest udostępniony w języku polskim. Wystarczy jedynie obserwować wskazówki określające częstotliwość dźwięku i postępować według zaleceń na ekranie. 

Na Ring Publishing publikujemy artykuły związane z digital storytelling i wyjaśniamy, co to jest. Opisujemy również czym są technologie w dziennikarstwie (technology in journalism) oraz jak działa Headless CMS. Dodatkowo pojawiają się też treść z efficient publishing platform.

tagi: muzyka, program do strojenia gitary, strojenie gitary, tuner do gitary

Informacje o Tuner Gitarowy po polsku

System operacyjny:Windows

Wersja:32-bit, 64-bit

 • Licencja:Freeware
 • Język:polski
 • Producent:

  Dawid Pawlata

 • Zaktualizowano:

Pobierz »

0. 13 MB

Pobrano 7 163 razy

Zasady użycia podręcznego sprzętu gaśniczego

Równocześnie z alarmowaniem należy przystąpić do akcji gaśniczej za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego będącego na wyposażeniu obiektu - gaśnic i hydrantów wewnętrznych. Podręczny sprzęt wykorzystywany jest do gaszenia pożarów w zarodku. Należy wykorzystywać do gaszenia pożarów następujące wskazania.

Grupa A.

Rodzaj palącego się materiału
Ciała stałe pochodzenia organicznego, przy spalaniu których występuje zjawisko żarzenia (drewno, papier itp. materiały)
Rodzaj środka gaśniczego
woda, piana gaśnicza, proszek gaśniczy, dwutlenek węgla

Grupa B.

Ciecze palne i substancje stałe topniejące wskutek ciepła (rozpuszczalniki, pasty do podłogi, topiące się tworzywa sztuczne)
Piana gaśnicza, proszek gaśniczy, dwutlenek węgla, halon

Grupa C.

Gazy palne (gaz miejski, metan, propan-butan)
Proszek gaśniczy, dwutlenek węgla, halon

Grupa E.

Rodzaj palącego się materiału
Pożary ABC występujące w obrębie urządzeń pod napięciem
Proszek gaśniczy, dwutlenek węgla, halon

Symbolami literowymi oznakowane są gaśnice odpowiednio do gaszenia pożarów danej grupy. Podręczny sprzęt gaśniczy należy tak dobierać, aby można nim ugasić ewentualny pożar.

Przy gaszeniu należy pamiętać o następujących zasadach:

- kierować strumień środka gaśniczego na palące się przedmioty lub obiektu od strony zewnętrznej (skrajnej) w kierunku do środka,
- przy gaszeniu przedmiotów ustawionych pionowo należy gasić od góry w dół,
- należy używać środków gaśniczych przeznaczonych do gaszenia danej grupy pożarów.

Charakterystyka podręcznego sprzętu gaśniczego:

Do podręcznego sprzętu gaśniczego zaliczamy gaśnice i koce gaśnicze. Gaśnice są to przenośne urządzenia o masie brutto do 20 kg i masie środka gaśniczego do 12 kg, którego użycie następuje pod wpływem uruchamianego ręcznie wyzwolenia ciśnienia gazu. Efekt akcji gaśniczej, a także bezpieczeństwo jej prowadzenia zależy od wielu czynników, między innymi od wyboru odpowiedniego środka gaśniczego. Dokonanie prawidłowego wyboru zależne jest od rozpoznania rodzaju pożaru oraz pewnego minimum wiedzy o środkach gaśniczych i ich działaniu. W tym rozdziale przedstawiamy podstawowe informacje o podręcznym sprzęcie gaśniczym i sposobach jego użycia.

Hydrant wewnętrzny - Hydrant wewnętrzny jest to zawór zainstalowany na specjalnej sieci wodociągowej obudowany szafką i wyposażony w wąż pożarniczy i prądownice. Może być o średnicy 25 lub 52 mm. Ma on zastosowanie do lokalizacji pożarów w zarodku wszędzie tam gdzie jako środek gaśniczy stosuje się wodę.

Sposób użycia hydrantu jest następujący:
- otworzyć drzwiczki szafki sprawdzić czy podłączony jest wąż i prądownica,
- rozwinąć odcinek węża w całości unikając zagięć i załamań,
- skierować strumień wody na miejsce pożaru.

Obsługę hydrantu powinny stanowić dwie osoby, jedna obsługuje prądownice a druga obsługuje zawór hydrantowy dawkując ilość wody. Wodą nie gasimy urządzeń pod napięciem elektrycznym oraz w ich obrębie jak również innych substancji, które z woda tworzą gazy palne np. karbid.

Gaśnica wodno-pianowa - Gaśnica wodno-pianowa jest to zbiornik cylindryczny w którym znajduje się wodny roztwór środka pianotwórczego oraz zbiornik z gazem napędowym zaopatrzony w zbijak, wężyk zakończony prądowniczką zamykaną. Po dostarczeniu gaśnicy w pobliże pożaru zrywamy plombę zabezpieczającą, wciskamy zbijak (gaz napędzający wypełnia zbiornik gaśnicy, kierujemy strumień piany w ognisko pożaru. Działanie gaśnicy można w każdej chwili przerwać przez zwolnienie dˇwigni prądowniczki. Ze względu na swoją budowę syfonową gaśnica prawidłowo pracuje tylko w pozycji pionowej.

Gaśnica proszkowa - Gaśnica proszkowa jest to cylindryczny zbiornik zaopatrzony w dˇwignię uruchamiającą zawór lub zbijak patronu z gazem napędowym. Środek gaśniczy ( proszek) wyrzucany jest przez dyszę lub wężyk zakończony prądowniczką przy pomocy gazu obojętnego ( azot lub dwutlenek węgla). Po dostarczeniu gaśnicy w miejsce pożaru zrywamy plombę i zawleczkę blokującą, uruchamiamy dˇwignie lub zbijak i kierujemy strumień proszku w ognisko pożaru. Działanie gaśnicy można w każdej chwili przerwać przez zwolnienie dˇwigni uruchamiającej lub dˇwigni prądowniczki.

Gaśnica śniegowa - Gaśnica śniegowa jest to cylindryczny zbiornik zaopatrzony w zawór i wężyk zakończony dyszą wylotową lub w gaśnicach mniejszych króćcem obrotowym z dyszą. Wewnątrz gaśnicy znajduje się skroplony dwutlenek węgla, który po uruchomieniu pod własnym ciśnieniem wydostaje się na zewnątrz oziębiając się do temperatury ok. - 80 st. C. Po dostarczeniu gaśnicy w pobliże pożaru zrywamy plombę zabezpieczającą uruchamiamy zawór i kierujemy strumień dwutlenku węgla na ognisko pożaru. Działanie gaśnicze można w każdej chwili przerwać zamykając zawór.
Należy pamiętać o tym że:
- w czasie działania gaśnic trzymać ją tylko za uchwyty,
- nie wolno używać tych gaśnic do gaszenia ludzi.
Ze względu na swoją budowę syfonową gaśnica prawidłowo pracuje tylko w pozycji pionowej.

Koc gaśniczy - Koc gaśniczy jest to płachta z tkaniny całkowicie niepalnej (włókno szklanego) o powierzchni około 2 m2. Przechowuje się go w specjalnym futerale. Służy do tłumienia pożaru w zarodku przez odcięcie dopływu powietrza do palącego się przedmiotu.
Sposób użycia:
- wyjąć koc z futerału,
- rozłożyć i szczelnie przykryć palący się przedmiot.
W przypadku gaszenia ludzi należy osobę przewrócić i przykryć ją szczelnie kocem. Koce gaśnicze można wykorzystywać do przenoszenia ewakuowanego mienia.

Materiał opracował:
st. kpt. mgr inż. Dariusz Mucha
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza
Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie

Instrukcja ponownego strojenia Ge Gewadrew5001

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja ponownego strojenia Ge Gewadrew5001

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja ponownego strojenia Ge Gewadrew5001