Instrukcja instalacji i testowania 70mai Wt1004

Instalacja i testowania 70mai Wt1004 jest prosta i łatwa w wykonaniu. Przed rozpoczęciem instalacji należy upewnić się, że urządzenie jest kompatybilne z Twoim systemem. Następnie należy pobrać najnowszą wersję oprogramowania i sterowników z oficjalnej strony internetowej 70mai. Następnie należy podłączyć urządzenie do komputera przy użyciu kabla USB, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Po zakończeniu instalacji należy uruchomić aplikację 70mai i przetestować działanie urządzenia, aby upewnić się, że jest ono poprawnie działa.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja instalacji i testowania 70mai Wt1004

70mai Dash Cam Pro to samochodowy DVR wyposażony w wiele funkcjipromujących bezpieczniejszą jazdę.

Główne cechy:
• Nadzór parkowania
• Zaawansowany system wspomagania kierowcy
• Doskonałe widzenie dzienne i nocne
• Włączona aplikacja, łatwe odtwarzanie i pobieranie
• Kompaktowa konstrukcja
• 3-minutowa instalacja
• Sterowanie głosowe

WDR: Dostosuj równowagę ekspozycji, pozwól, aby kamera zbieraławięcej szczegółów, pozwalając, aby kamera rozdzielcza przetwarzała więcejświatła na powierzchni poziome i tworzyła bardziej żywy obraz.

Algorytm odmgławiania: Efektywnie redukuje zniekształcenia lubdegradację obrazów i zapewnia wyraźne widzenie podczas jazdy w środowiskudymu i mgły.

G-Sensor: Pomóż 70mai Dash Pro, aby automatycznie rozpocząć nagrywaniepo wykryciu kolizji. Ujęcie zablokowane w pliku zdarzeń oddzielone od zwykłegopliku.

Szeroki kąt 140 °: Umożliwia rejestrowanie większego kąta widzeniai umożliwienie kierowcom dostrzeżenia 4 pasów ruchu. Wraz z 6 szklankamimoże zapewnić transmisję światła, a tym samym rejestrować krystalicznieczysty obraz wideo.

2592 x 1944 Pixel HD: 2, 5-krotna rozdzielczość 1080P HD, produkcjafilmików drogowych w dowolnym miejscu i czasie, uchwycenie szczegółów traspodróży, nie tracąc nic z cudowności podczas podróży.

6-szklana soczewka: 6-warstwowe szklane soczewki pozwalają 70maiDash Cam Pro zapobiegać niejasnym w wielu klimatycznych środowiskach i warunkachwraz z efektem Defog.

APP Enabled: Połączona z hotspotem urządzenia, możesz wygodnieuzyskać dostęp do Internetu, przeglądać i pobierać obrazy z filmów w podróżybez korzystania z ruchu mobilnego.

SONY IMX335, F / 1. 8: SONY IMX335 to rodzaj czujnika obrazu szerokowykorzystywanego w aparatach fotograficznych, który umożliwia rejestrowaniewyraźnych ujęć i materiałów w wysokiej rozdzielczości nawet w warunkachsłabego oświetlenia.

Instrukcja obsługi

Przegląd produktów

Instalacja
Zainstaluj produkt zgodnie z poniższą metodą.

1. Zainstaluj nalepkę elektrostatyczną
Wyjmij nalepkę elektrostatyczną z opakowania i zainstaluj ją w zalecanymmiejscu na przedniej szybie, jak pokazano na rysunku poniżej. Należy wyczyścićprzednią szybę i usunąć pęcherzyki powietrza między nalepką elektrostatycznąa przednią szybą podczas instalacji.

2. Podłącz Dash Cam Pro do wspornika
Zablokuj wspornik do Dash Cam Pro, jak pokazano na poniższym rysunku. Usłyszyszsnap, gdy jest na miejscu. mobi/images/70mai-7. jpg" width="146" height="107" alt="70mai Dash Cam Pro"/>

3. Podłącz Dash Cam Pro
Usuń naklejkę ochronną ze wspornika Dash Cam Pro i przymocuj Dash Cam Prodo środka naklejki elektrostatycznej, jak pokazano na poniższym rysunku.Naciśnij uchwyt wspornika ręcznie, aby upewnić się, że klej żaroodpornyjest w bliskim kontakcie z nalepką elektrostatyczną. mobi/images/70mai-8. jpg" width="150" height="104" alt="70mai Dash Cam Pro"/>

4. Podłącz zasilacz
Jak pokazano na rysunku, poprowadź kabel zasilający wzdłuż górnej częściprzedniej szyby, dolnego słupka A i wokół schowka podręcznego po stroniepasażera. Ułóż koniec tak, aby biegał do gniazda zapalniczki. Po podłączeniugo do ładowarki samochodowej podłącz ładowarkę do portu

5. Ustaw kąt Dash Cam Pro
Włącz Dash Cam Pro i ustaw kąt kamery w górę iw dół względem ekranu podglądu,aby upewnić się, że kamera jest skierowana do przodu.

Aktywacja 70mai Smart Dash Cam Pro

Urządzenie 70mai Smart Dash Cam Pro musi być aktywowane za pomocą aplikacji70mai. Odwiedź poniższą witrynę, aby pobrać i zainstalować aplikację 70mai.

www. 70mai. com/en/download/

Wybierz "Dodaj urządzenie" w aplikacji 70mai i zakończ aktywację zgodniez monitami.

Dane techniczne
Czujnik obrazu: SONY IMX335
Rozdzielczość: 2592 × 1944
Aparat: FOV 140 °, F1. 8, 6 szkła
Połączenie bezprzewodowe: Wi-Fi IEEE 802. 11 b / g / n / 2, 4 GHz
Czujnik: Czujnik przyspieszenia
Rozbudowana pamięć: karta MicroSD o pojemności 16-64GB i prędkości odczytu/ zapisu klasy 10 i wyższej
Obsługiwany system operacyjny: Android4. 4 / iOS8. 0 i wyżej
Zasilanie: zapalniczka samochodowa
Typ baterii: akumulator litowo-polimerowy
Pojemność baterii: 500mAh
Wejście: 5V 2A
Temperatura pracy: -10 ° C ~ 60 ° C
Wymiary: 82 x 58, 2 x 40, 5 mm

Nowość!

70MAI Power Station Tera 1000

Zyskaj idealny zestaw na zimowe podróże

Gadżety 70mai

70mai Dash Cam M500

Mała kamera, wielkie możliwości

70mai Dash Cam Lite2

Tryb parkingowy, GPS, menu w języku polskim

Materiał dowodowy
z pierwszej ręki

Zapewnia niezbite dowody wideo
i działa jako cichy świadek na miejscu

Automatyczne
nagrywanie
w trybie parkowania

G-sensor wykrywa ruch i uruchamia
tryb parkowania. Kamera
samochodowa automatycznie
nagrywa filmy z monitoringu
parkowania, gdy silnik jest wyłączony

Zachowaj najlepsze
momenty podróży

Kamera samochodowa 70mai
rejestruje wszystkie zdumiewające
krajobrazy z podróży drogowych i
pomaga zachować cenne wspomnienia


Promo Video
70mai

Opinie użytkowników

70mai M500 Dash Cam

Jakość nagrań bardzo dobra. Bardzo intuicyjny system zapisu jako oś czasu. Sporo opcji ustawień, da się ukryć za lusterkiem wstecznym. Bardzo dobre wykonanie, od pudełka po kamerę. Ciekawy system, który nadrukowuje odległości innych samochodów, oznacza pieszych. Polskie menu w aplikacji, ale komendy wydawać trzeba w j. ang czyli polskie „rikord widjo” zostało zachowane:) Gorąco ją polecam, szukałem różnych kamer i ta wygrywa pod każdym względem. P. S Przy prędkości 0-130 km/h widać tablice rej. pojazdu na przeciwległym pasie ruchu w stop klatce. Wieczorami wiadomo gorzej z odczytaniem nr rej. ale jest to możliwe. Warto w ustawieniach wybrać niższą rozdzielczość ale włączyć rejestrowanie obrazu w proporcji 16:9.

70mai M300 Dash Cam

Kamerka wykonana starannie i precyzyjnie. Jakoś produktów rewelacyjna. Wszystko funkcjonalne i ergonomiczne. Jakość obrazów dobra, chociaż kąt widzenia kamery mógłby być większy. Komunikaty głosowe w języku polskim zdecydowanie ułatwiają korzystanie. Są zrozumiałem i wyraźne. Polecam ten model kamery!

70mai A500s Dash Cam

Produkt wysokiej jakości, działa poprawnie, kalibracja ADAS bez problemu, nagrania – czytelne. Obsługa urządzenia przyjazna, montaż łatwy. Komunikaty zostawiłem po angielsku, brzmią dla mniej lepiej niż polskie. Produkt godny polecenia.

Akcesoria samochodowe to dodatkowe elementy wyposażenia auta. Poprawiają one bezpieczeństwo, funkcjonalność pojazdu oraz zapewniają większy komfort podróży. Wpływają one również na atrakcyjność samochodu. W sklepie 70mai. pl znajdziesz najciekawsze i najlepsze akcesoria dostępne na rynku.

Regularne sprzątanie samochodu wpływa na usunięcie kurzu czy innych zanieczyszczeń, jednak nie da się zrobić tego w tak dużym stopniu, by usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które znajdują się w środku pojazdu. W jaki sposób można zadbać o własne bezpieczeństwo? O czym warto pamiętać, przy wyborze oczyszczacza?

Kamery samochodowe to już w większości stałe wyposażenie każdego auta. Coraz większa liczba pojazdów na drodze powoduje, że kierowcy nie czują się zbyt pewnie i wolą posiadać nagranie w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia. Jednak, czy kamera samochodowa może również służyć jako rejestrator prędkości? Sprawdźmy to!

Przy wyborze niektórych modeli wideorejestratorów konsument może zdecydować się na zakup dodatkowego elementu wyposażenia, jakim jest filtr polaryzujący. Warto rozważyć posiadanie takiego produktu, aby nagranie z kamery samochodowej było czytelne i nie zawierało elementów odbijających się w szybie auta. Przyjrzymy się, jak działa taki filtr polaryzujący oraz jakie ma zalety.

Szukasz rozwiązania problemu technicznego – skontaktuj się z nami. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Konsultanci udzielą Ci potrzebnych informacji i pomogą rozwiązać problem związany z Twoim produktem.

© 2023 70mai / Realizacja Strony internetowe CubeMatic. com

Czy warto kupić produkt 70mai z oficjalnej polskiej dystrybucji?

Zdecydowanie warto – produkty kupione z oficjalnej polskiej dystrybucji mają m. in. zapewnione wsparcie techniczne, materiały marketingowe i produktowe, 100% gwarancję oryginalności, gwarancję legalnego źródła pochodzenia produktu, rzetelny serwis realizowany w Polsce oraz informację o nowościach z wyprzedzeniem. Żadna z firm, która nie należy do oficjalnych partnerów, a sprzedaje markę 70mai nie ma dostępu do narzędzi, oprogramowania itp., które są niezbędne do zrealizowania naprawy/gwarancji produktu.

Wideorejestrator z wbudowaną baterią czy kondensatorem – co lepsze?

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rejestrator z wbudowanym akumulatorem, takie urządzenie po odcięciu zasilania, jest w stanie dokończyć nagrywanie ostatniego filmu, utrzymywać ustawienia daty i godziny bez zasilania oraz w niektórych modelach pracować w trybie parkingowym. Większość rejestratorów dostępnych na rynku wymaga stałego zasilania do normalnego nagrywania, zatem wbudowany akumulator jest dodatkowym atutem w momentach kiedy tego zasilania nie ma. Urządzenia z wbudowaną baterią uruchamiają się w ciągu paru sekund, natomiast te z kondensatorem w nielicznych przypadkach nawet po paru minutach od podłączenia zasilania. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w trybie parkingowym, kiedy rejestrator miałby nagrać sprawcę kolizji przed jego ucieczką. Największą wadą kamer z wbudowanym kondensatorem jest fakt, że zupełnie nie działają bez zewnętrznego źródła zasilania. Po dłuższym czasie bez zasilania tracimy ustawienia daty, godziny itp.

Czy produkty firmy 70mai to produkty Xiaomi?

Marka 70mai nie jest bezpośrednio produktem, na którym znajdziemy oznaczenie Xiaomi, ale jak najbardziej należy do ekosystemu Xiaomi. Oznacza to, że Xiaomi inwestuje w markę 70mai, dzięki czemu produkty cechują się bardzo wysoką jakością wykonania, trwałością, funkcjami smart oraz stosunkowo niską ceną. Dodatkowo wszystkie produkty są ciągle udoskonalane o nowości technologiczne.

Dlaczego warto, aby rejestrator miał możliwość połączenia z telefonem i posiadał dedykowaną aplikację?

Możliwość połączenia z telefonem oraz dedykowana aplikacja niesie za sobą same pozytywne aspekty. Są to m. możliwość zmieniania ustawień kamery przez aplikację, możliwość przeglądania i pobierania nagrań na swojego smartfona. W wielu przypadkach, kiedy nasze urządzenie zarejestruje ważne zdarzenie drogowe, możemy obejrzeć je ponownie oraz w krótką chwilę pobrać na swój telefon. W razie potrzeby możemy je udostępnić lub po prostu pokazać danej osobie jako dowód w sprawie. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ten fakt przy zakupie rejestratora do swojego samochodu.

Czy kamery 70mai są trudne w obsłudze?

Urządzenia 70mai są bardzo proste i intuicyjne w użyciu. Całe oprogramowanie, menu, funkcjonalność i aplikacja są opracowywane we współpracy ze specjalistami firmy Xiaomi z dziedziny ergonomii użytkowania. Kształt urządzeń i rozmieszczenie przycisków w każdym produkcie 70mai jest skonstruowane tak, aby urządzenie było jak najbardziej dyskretne i jednocześnie najprostsze w użyciu. Dodatkowo najważniejsze funkcje w menu kamer mają proste i jasne do zrozumienia oznaczenia graficzne.

Czy wideorejestratory 70mai mają menu w języku polskim?

Na chwilę obecną modele M500, M300, A400, A500S, A800S mają fabrycznie wgrany język polski menu/komunikatów z kamery.

Skąd wziąć instrukcje obsługi w języku polskim?

Niemal wszystkie obecnie dostępne modele w sprzedaży posiadają wielojęzykową instrukcję(w tym Polską) w pudełku z kamerą. Wyjątkiem są modele Lite(Midrive D08) 1S(Midrive D06) oraz lusterko Wide(Midrive D07). Oficjalni partnerzy są wyposażeni w pliki PDF z takowymi instrukcjami. Prosimy o bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, u którego kupili Państwo sprzęt w tej sprawie. Sprzedawca z pewnością prześle mailowo potrzebny plik.

Czy dedykowana aplikacja 70mai jest w języku polskim?

Tak jak najbardziej aplikacja 70mai jest w języku polskim, dostępna do pobrania na niemal każde urządzenie ze sklepu „Google Play” i „App Store”.

Czy konieczne jest używanie aplikacji 70mai do poprawnego działania kamery?

"Użytkowanie aplikacji 70mai w większości dostępnych modeli jest dodatkiem, ale za to bardzo przydatnym. Aplikacja jest dużym ułatwieniem do obsługi, przeglądania i pobierania nagrań na telefon. W rejestratorach pozbawionych wyświetlacza, aplikacja jest konieczna do pierwszego uruchomienia i konfiguracji urządzenia.

Do których modeli jest konieczne używanie aplikacji?

W modelach 70mai M500, M300, MINI (Midrive D05) oraz 70mai 1S (Midrive D06) aplikacja jest konieczna do pierwszego uruchomienia i konfiguracji, ze względu na brak wbudowanego wyświetlacza. Dodatkowo w tych modelach jest to jedyna opcja sterowania/zmieniania ustawień systemowych i nagrywania.

Czy kamerami 70mai można robić zdjęcia w trakcie jazdy?

Tak, każdym modelem można robić zdjęcia w trakcie jazdy. Jest to możliwe, dzięki aplikacji 70mai, mając połączenie ze swoją kamerą jednym przyciskiem „Take photo” robimy zdjęcia, które są zapisywane w oddzielnym folderze na karcie pamięci.

Czy rejestrator włącza się automatycznie po włączeniu samochodu?

Tak jak najbardziej, wszystkie rejestratory 70mai włączają się po włączeniu zapłonu/uruchomieniu silnika. Wyjątkiem są samochody, gdzie jest stałe zasilanie w gnieździe zapalniczki przy wyłączonym zapłonie, wtedy kamerę trzeba włączać ręcznie przyciskiem lub zasymulować podłączenie zasilania poprzez wyjęcie i włożenie ładowarki do gniazda zapalniczki.

Jak działa funkcja Wi-Fi w kamerach?

Wszystkie nasze wideorejestratory posiadają wbudowane Wi-Fi, dzięki któremu tworzą swój punkt dostępu tzw. „hotspot” Wi-Fi. W efekcie daje to możliwość połączenia się z urządzeniem celem zmiany poszczególnych ustawień, przeglądaniem i pobieraniem nagrań na swój smartfon oraz robieniem zdjęć rejestratorem. Do tego oczywiście niezbędna jest dedykowana aplikacja 70mai. Sam zasięg modułu Wi-Fi wynosi ok. kilkanaście-kilkadziesiąt metrów od kamery. Ważną informacją jest to, iż ta sieć nie daje możliwości korzystania z Internetu.

Gdzie najlepiej zamontować kamerę w samochodzie?

Z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdza się montaż bezpośrednio za lusterkiem wstecznym mniej więcej na środku szyby, tak aby nie zasłaniała widoczności oraz nie rozpraszała kierowcy.

Jak prawidłowo zamontować na szybie kamerę samochodową 70mai?

Na rynku zdarzają się przypadki urządzeń, których montaż polega na przyklejeniu ich do szyby "na ostro", czyli z wykorzystaniem dwustronnej taśmy. Wiąże się to z późniejszymi trudnościami w demontażu lub pozostawaniem uporczywych do usunięcia fragmentów taśmy na szybie. 70mai postanowiło rozwiązać wspominane wcześniej problemy użytkowników, poprzez zastosowanie specjalnej naklejki elektrostatycznej. W opakowaniach z naszymi wideorejestratorami znajduje się przezroczysta naklejka, która dzięki swoim właściwościom przywiera do powierzchni szyby samochodowej jak magnes. I właśnie od tej naklejki zaczynamy montaż kamery. Przed przyklejeniem naklejki warto oczyścić zaplanowane miejsce montażu płynem do szyb. Dopiero do zamontowanej naklejki elektrostatycznej przyklejamy kamerę. Wsuwamy wideorejestrator w jarzmo (czarny uchwyt) dołączone do opakowania i przyklejamy go w centralnym obszarze naklejki elektrostatycznej. Gotowe.

Co oznaczają poszczególne kolory diody stanu w kamerach 70mai?

Dioda kontrolna stanu kamery może świecić w 3 kolorach: zielonym, niebieskim, czerwonym. Zielony oznacza, że kamera działa poprawnie i są nagrywane wideo. Niebieski oznacza stan czuwania, występuje on w trakcie konfiguracji kamery, zmian ustawień, w tym stanie nie są zapisywane nagrania. Natomiast czerwony kolor oznacza błąd nagrywania lub błąd rejestratora.

Dlaczego warto kupić zestaw Dual-view na przód i tył pojazdu jednocześnie?

Kamera tylna w zestawach typu dual-vision na pewno będzie dodatkowym zabezpieczeniem w przypadku kiedy ktoś uderzy nam w tył samochodu i ucieknie z miejsca zdarzenia. Dodatkowo kamery tylne rejestrują obraz także w trybie parkingowym, zatem w trakcie postoju dużo większy obszar będzie pod nadzorem i mniejsze szanse, że sprawca nie zostanie uchwycony.

Mam przyciemnioną tylną szybę i planuję zakup zestawu typu Dual-view. Czy kamera tylna będzie nagrywać poprawnie?

Z naszego doświadczenia i wewnętrznych testów wynika, że przyciemniona tylna szyba wpływa bardzo mało lub praktycznie wcale na jakość nagrań.

W jaki sposób łączy się kamerę przednią z tylną?

Tylne kamery 70mai posiadają w zestawie przewód o długości ok. 5, 5 metra, dzięki któremu podłączamy ją do głównego urządzenia(kamery przedniej) do portu AV/IN.

Czy kamera tylna może służyć jako kamera cofania?

Tylne rejestratory RC04 i RC05 mogą służyć jako kamery cofania, ale jedynie w zestawieniu z kamerą w lusterku 70mai Dash Cam Wide(Midrive D07). Oba te modele mają dodatkowe przewody do podłączenia się pod światło cofania, dzięki czemu po włączeniu biegu wstecznego mamy automatycznie widok z tylnej kamery.

Do których modeli można podłączyć kamerę tylną?

Na chwilę obecną modele Midrive D07, A400, A500S, A800 i A800S mają możliwość podłączenia kamery tylnej. Zajrzyj na naszej stronie do zakładki „Porównanie kamer 70mai”, w celu sprawdzenia jakie zestawy są kompatybilne.

Czym różnią się kamery tylne RC04 / RC05 / RC06 / RC09?

Powyższe modele poza różnymi procesorami, sensorami obrazu i obiektywem, różnią się przede wszystkim zastosowaniem do poszczególnych kamer przednich. Zajrzyj do „Porównanie kamer 70mai”, w celu zaczerpnięcia dokładniejszych informacji.

Czy kamera tylna nagrywa podczas jazdy do przodu?

Tak jak najbardziej, kamery tylne są zasilanie z głównego urządzenia(kamery przedniej), zatem zawsze kiedy pracuje nam główny rejestrator i mamy do niego podłączony tylny to obraz jest zapisywany z obu urządzeń jednocześnie. Dodatkowym atutem jest zapisywanie plików w oddzielnych folderach dla nagrań z przodu i tyłu oddzielnie.

Jakie karty pamięci dedykowane są do kamer 70mai?

Kamery 70mai obsługują karty microSD minimum 10 klasy. Jednakże ze względu na bardzo dużą ilość producentów jak i marek kart klasa klasie nie równa. Z naszego doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawują się karty Samsung EVO Plus, Samsung PRO Endurance oraz Sandisk High Endurance, najlepiej te z oznaczeniem U3/V30. Warto też zwrócić uwagę na obsługiwane minimalne i maksymalne pojemności kart poprzez poszczególne modele kamer.

Czy zaleca się stosować dedykowane karty pamięci typu "Endurance" do wideorejestratorów?

Tak zdecydowanie warto, gdyż takie karty są dedykowane do pracy w urządzeniach monitorujących/ rejestrujących w tym kamerach samochodowych. Karty pamięci wyprodukowane w takiej technologii, gwarantują większą trwałość i maksymalną ilość cykli zapisu danych w porównaniu do standardowych kart. Warto też zwrócić uwagę, iż przeważnie warunki gwarancji producentów na "standardowe" karty pamięci nie obejmują ich zastosowania w urządzeniach rejestrujących (w tym wideorejestratorach).

Jak często trzeba formatować kartę pamięci w kamerze?

Karty pamięci powinny być formatowane minimum 1 raz na tydzień. Brak formatowania karty w rejestratorze w dużej mierze skraca żywotność samego nośnika, który ma swoją określoną ilość cykli zapisu/odczytu danych. W związku z tym, po dłuższym czasie użytkowania tej samej karty microSD, może wystąpić błąd karty lub brak zapisywania nagrań.

Czy kamera nagrywa przez 24h na dobę?

Kamery 70mai nagrywają podczas normalnego użytkowania, czyli wtedy kiedy są podłączone i mają zasilanie z gniazda zapalniczki. Po wyłączeniu zapłonu/zgaszeniu silnika, kamery przechodzą w tryb parkingowy(po za modelem 70mai 1S(Midrive D06)) i rejestrowane jest wideo po wykryciu wstrząsu poprzez wbudowany czujnik G-sensor. Niektóre modele mogą wymagać dodatkowego adaptera zasilania 70mai Hardwire kit UP02 do trybu parkingowego. W celu sprawdzenia, które modele wymagają takiego adaptera zajrzyj do „Porównanie kamer 70mai”.

Jak długo kamera działa na wbudowanym akumulatorze?

Rejestratory 70mai mają wbudowany akumulator, jednakże służy on jedynie do pracy w trybie parkingowym w modelach (Midrive D02, D08) oraz do podtrzymania ustawień daty, godziny w momentach, kiedy urządzenie jest pozbawione zasilania. Zatem nie ma możliwości nagrywania jazdy na wbudowanej baterii.

Co zrobić w momencie komunikatu Low Batery?

Jeżeli wyświetli się komunikat „Low battery”, zaleca się zabranie rejestratora do domu, podłączenie go poprzez kabel microUSB i ładowarkę sieciową o parametrach (5V i minimum 2A) na kilka godzin, celem naładowania wbudowanego akumulatora. Przyczyną takiego komunikatu są bardzo krótkie trasy, które pokonujemy samochodem, przez co wbudowany akumulator bardziej się zużywa niż ładuje.

Czy można dokupić dłuższy kabel zasilający?

Niestety na chwilę obecną nie ma możliwości dokupienia dłuższych przewodów zasilania niż te, które są fabrycznym wyposażeniem danego rejestratora. Modele przeznaczone na przód pojazdu mają kabel zasilający około 3, 5 metra długości, natomiast kamery tylne około 5, 5 metra. Taka długość w zupełności wystarcza do montażu urządzeń 70mai w niemal każdym samochodzie osobowym.

Które kamery posiadają sterowanie głosem?

Na chwilę obecną modele 70mai M500 i 1S (Midrive D06) mają opcję sterowania głosem. Sterowanie jest obsługiwane tylko w języku angielskim, obsługiwane komendy są wyszczególnione w instrukcji obsługi danego urządzenia. Niestety w pozostałych modelach kamer nie jest możliwa aktualizacja o obsługę komend głosowych.

Czy modele A800/A800S nagrywają w rozdzielczości 4K przy podłączonej kamerze tylnej?

Tak jak najbardziej, podłączenie kamery tylnej nie powoduje spadku rozdzielczości nagrywania przedniej kamery. W takim zestawie przód nagrywa w 4K(3840 x 2160 px), a tylna kamera FullHD (1920 x 1080 px).

Czym różni się kamera A800 od A500?

Głównymi różnicami są: możliwość podłączenia kamery tylnej, nagrywanie w rozdzielczości 4K i większy wyświetlacz w modelu A800. Model A500 ma natomiast dodatkową funkcję HDR, której model A800 nie posiada. Po za tym różnią się również procesorem i sensorem obrazu.

Czym różni się kamera A800S od A500S?

Główną różnicą jest nagrywanie w rozdzielczości 4K i większy wyświetlacz w modelu A800S.

Czy przy wysokich mrozach można zostawić kamerę w samochodzie, który nie jest garażowany?

Wszystkie modele kamer mają określoną optymalną temperaturę pracy w zakresie -10°C ~ 60°C. Sama temperatura przechowywania jest niższa/wyższa niż ten zakres. W przypadkach kiedy temperatura kamery wykracza poza zakres, może wtedy uruchamiać się z małym opóźnieniem, do czasu uzyskania optymalnej temperatury.

Czy kamerami 70mai można robić zdjęcia w trakcie jazdy?

Tak, każdym modelem można robić zdjęcia w trakcie jazdy. Jest to możliwe, dzięki aplikacji 70mai mając połączenie ze swoją kamerą jednym przyciskiem „Take photo/Zrób zdjęcie” zapisujemy ujęcie, które są zapisywane w oddzielnym folderze na karcie pamięci. W modelach M500 i 1S(Midrive D06) można też zrobić zdjęcie komendą głosową "Take picture".

Czy kamery mają wbudowany czujnik ruchu?

Rejestratory marki 70mai nie mają wbudowanych czujników ruchu, ze względu na ciągłe wybudzanie kamery przez przechodniów czy przejeżdżające pojazdy. Większość producentów kamer samochodowych cechuje swoje urządzenia dodatkową funkcją czujnika ruchu. Jednakże w praktyce jest to „sztuczna” analiza obrazu i światła wpadającego do soczewki, dopiero po długotrwałej zmianie kamera zapisuje obraz. W związku z tym nie jest to prawdziwy czujnik ruchu, ponadto bardzo często zawodzi i nie działa tak jak powinien.

Czy kamera nagrywa na postoju?

Wszystkie modele rejestratorów 70mai po za modelem 70mai 1S (Midrive D06) mają wbudowaną funkcję trybu parkingowego. Działa on dzięki wbudowanemu czujnikowi wstrząsów, po wykryciu drgań jest nagrywane wideo o długości 1 minuty.

Czy kamery mają wbudowany tryb parkingowy?

Wszystkie modele rejestratorów 70mai po za modelem 70mai 1S (Midrive D06) mają wbudowaną funkcję trybu parkingowego.

Jak działa tryb parkingowy?

Tryb parkingowy działa dzięki wbudowanemu czujnikowi wstrząsów. Po wyłączeniu zapłonu/zgaszeniu silnika, kamery przechodzą w tryb parkingowy. Podczas wykrycia wstrząsu poprzez wbudowany czujnik G-sensor rejestrowane jest wideo o długości 1min.

Czy do trybu parkingowego kamer 70mai trzeba zamontować dodatkowe zasilanie Hardwire Kit (UP02)?

Nie wszystkie modele wymagają tego adaptera do uruchomienia trybu parkingowego. W celu sprawdzenia, która kamera tego wymaga zajrzyj do zakładki „

Do czego służy i co umożliwia Hardwire Kit (UP02)?

Czasami nazywany Hardware Kit służy do zasilania kamery w trybie parkingowym. Większość nowych modeli wymaga tego zasilania do prawidłowej pracy podczas postoju naszego samochodu. Urządzenie to podłącza się do bezpieczników w samochodzie pod sygnał ACC(stacyjka), stały + oraz masę, dzięki czemu po każdym włączeniu zapłonu kamera automatycznie się uruchamia, a po zgaszeniu przechodzi w tryb parkingowy. Działanie trybu parkingowego na wbudowanym akumulatorze czasami może nie zostać wyzwolone, jeżeli wbudowana bateria ma zbyt niski poziom naładowania.

Czy kamery 70mai mają wbudowaną funkcję ADAS? Które modele?

Tak, wideorejestratory naszej marki mają wbudowany ADAS, są to modele: M500, A500S, A500, A800S, A800.

Co to jest ADAS i jak go włączyć?

ADAS jest to system wspomagający kierowcę w trakcie jazdy. W rejestratorach 70mai są to m. ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu, ostrzeganie przed zbliżaniem się do poprzedzającego nas pojazdu oraz informowanie o ruchu pojazdu znajdującego się przed nami(np. na światłach). Dodatkową funkcją i nowością jest funkcja wykrywania pieszego/rowerzysty dostępna w modelu M500.
Niestety nie wszystkie modele mają tą funkcję wbudowaną. Do uruchomienia tych funkcji niezbędna jest kalibracja, do której trzeba odpowiednio umiejscowić rejestrator i dopasować kąt obiektywu względem jezdni. Podczas samej kalibracji należy jechać z prędkością min. 20km/h po jezdni z widocznymi pasami ruchu.

Co daje moduł GPS w kamerach samochodowych?

Moduł GPS w rejestratorach pozwala na pomiar i zapis bieżącej prędkości samochodu, jego współrzędnych geograficznych oraz automatyczną synchronizację daty/godziny w kamerze. Opcję zapisu prędkości/lokalizacji można włączyć lub wyłączyć według własnych preferencji w urządzeniu.

Czy można wyłączyć zapisywanie prędkości pojazdu w rejestratorach 70mai z wbudowanym GPS?

Tak jak najbardziej jest możliwa taka opcja, w zależności od własnej potrzeby możemy ustawić zapisywanie takich danych jak i zupełnie je wyłączyć.

Czym jest HDR i co daje?

Tryb HDR, którego pełna nazwa brzmi High Dynamic Range. Funkcja ta ma na celu zwiększenie różnicy pomiędzy jasnymi, a ciemnymi tonami barw. Skutkiem tego jest uwidocznienie poszczególnych detali i nadanie kolorom bardziej żywej barwy, w tym zwiększenie czytelności tablic rejestracyjnych na nagraniach.

Czym jest WDR i co daje?

Rozwinięcie skrótu brzmi Wide Dynamic Range i oznacza szeroki zakres dynamiczny. Mówiąc w skrócie funkcja umożliwia uzyskanie lepszego kontrastu obrazu/wideo w momentach słabego lub zbyt silnego naświetlenia.

Jaką częstotliwość ustawić w wideorejestratorze?

W przypadku kiedy urządzenie będzie użytkowane w Polsce to zalecamy ustawienie 50Hz. W przypadku ustawienia 60Hz na nagraniach po zmroku i z nocy może być widoczny efekt migoczących lamp na ulicach. Częstotliwość 60Hz dedykowana jest do krajów Ameryki Północnej i Południowej.

Czy kamery 70mai obsługują kodek H. 264 / H. 265?

Tak wszystkie wideorejestratory 70mai obsługują kodek H. 264, natomiast kodek H. 265 jest obsługiwany przez prawie wszystkie modele za wyjątkiem modeli LITE (Midrive D08) i 1S (Midrive D06). W niektórych modelach funkcja ta występuje pod nazwą „compression ratio” lub „video coding”, gdzie „high compression” czyli wysoka kompresja oznacza kodek H. 265. Analogicznie opcja „low compression” oznacza niską kompresję czyli kodek H. 264.

Jakie są wymiary kamer?

Wymiary każdej z kamer są podane w specyfikacji każdego modelu na naszej stronie.

Czy obiektywy kamer 70mai mają szklane soczewki?

Tak, soczewki użyte w obiektywach rejestratorów 70mai są wykonane ze szkła, dlatego też m. z tego powodu nagrywają w tak świetnej jakości.

Czy kąt widzenia obiektywu jest ważny?

Kąt widzenia/nagrywania obiektywu jest jednym z ważnych, ale nie najważniejszym parametrem. W większości naszych kamer ten kąt wynosi minimum 140°. Optymalną wartością jest zakres 130-150°, jednakże warto też zwrócić uwagę, że zbyt duży kąt, może powodować efekt rozmytego/zaokrąglonego obrazu na skrajnych krawędziach. Bardzo często inni producenci zawyżają ten parametr w swoich specyfikacjach.

Moja kamera nie działa poprawnie, zawiesza się, samoczynnie restartuje, świeci czerwona dioda itp. Co robić w takich przypadkach?

Po pierwsze sformatuj kartę pamięci w urządzeniu, następnie sprawdź poprawność działania rejestratora z inną kartą microSD. Jeżeli problem dalej występuje sprawdź inne źródło zasilania. Ostatecznie przywróć ustawienia fabryczne kamery lub wykonaj aktualizację oprogramowania – jeżeli występuje nowsza jego wersja.

Jak zaktualizować firmware/oprogramowanie w kamerze 70mai?

Aktualizacja oprogramowania jest możliwa po uprzedniej konfiguracji kamery i dodaniu jej do aplikacji na swoim smartfonie. Aby dokonać aktualizacji należy:
• uruchomić aplikację 70mai na smartfonie;
• kliknąć ikonkę w lewym górnym rogu;
• kliknąć „moje urządzenia/my devices”;
• wybrać kamerę którą chcemy zaktualizować;
• następnie wybrać na samym dole "aktualizacja oprogramowania układowego/ firmware update " jeżeli będzie dostępna nowsza to pokaże się opcja na dole ekranu "pobierz/download", pobieramy ją;
• następnie udać do samochodu, włączyć zasilanie/stacyjkę aby uruchomić kamerę, potem łączymy się z kamerą poprzez hotspot wifi - przy połączeniu na aplikacji pojawi się informacja, czy chcemy pchnąć "push" aktualizację na kamerze – potwierdzamy;
• na kamerze pokaże się komunikat o przyjmowaniu aktualizacji, w trakcie tego procesu trzeba zapewnić kamerze stałe zasilanie, przerwanie zasilania może trwale uszkodzić urządzenie;
• po aktualizacji pokaże się komunikat, że zaktualizowano poprawnie i kamera uruchomi się ponownie

Ile wynosi okres gwarancji?

Produkty marki 70mai z oficjalnej polskiej dystrybucji są objęte 24-miesięczną gwarancją dla konsumentów lub 12-miesięczną gwarancją dla przedsiębiorców(zakupów na firmę).

Czy polski dystrybutor odpowiada za sprzęt kupiony na AliExpress lub pokrewnych zagranicznych platformach sprzedażowych?

Nie. Polski dystrybutor sprzętu 70mai, firma Posfoto nie odpowiada za towar kupiony w tego rodzaju serwisach. Pytania i kwestie reklamacyjne do towaru pozyskanego tą drogą prosimy kierować bezpośrednio do sprzedawcy, u którego nabyli Państwo sprzęt. Tylko zakupy dokonane u naszych oficjalnych partnerów upoważniają do roszczeń związanych z wadliwym działaniem urządzeń.

Czy polski dystrybutor prowadzi serwis sprzętu kupionego na AliExpress lub pokrewnych zagranicznych platformach sprzedażowych?

Nie. Polski dystrybutor sprzętu 70mai, firma Posfoto nie prowadzi serwisu towaru kupionego w tego rodzaju serwisach. Pytania i kwestie serwisowe do towaru pozyskanego tą drogą prosimy kierować bezpośrednio do sprzedawcy, u którego nabyli Państwo sprzęt. Tylko zakupy dokonane u naszych oficjalnych partnerów upoważniają do roszczeń serwisowych związanych z wadliwym działaniem urządzeń.

Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?

Nic nie szkodzi. Zachęcamy do dołączenia do grupy wsparcia na Facebooku, gdzie być może już takie pytanie padło lub po prostu napisz do nas. 

📰 Chcesz być na bieżąco z nowościami, zajrzyj na naszego bloga 70mai!

Instrukcja instalacji i testowania 70mai Wt1004

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja instalacji i testowania 70mai Wt1004

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja instalacji i testowania 70mai Wt1004