Instrukcja bezpieczeństwa produktu Asus M4a89td Pro

Instrukcja bezpieczeństwa produktu Asus M4a89td Pro to dokument, który zawiera wszystkie ważne informacje na temat użytkowania i bezpiecznego użytkowania produktu Asus M4a89td Pro. W instrukcji bezpieczeństwa znajdują się informacje na temat bezpiecznego użytkowania produktu, w tym informacje dotyczące instalacji, użytkowania, czyszczenia i konserwacji. Instrukcja bezpieczeństwa zawiera również informacje na temat wszystkich ważnych funkcji produktu oraz wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z produktu. Przeczytanie instrukcji bezpieczeństwa przed rozpoczęciem użytkowania produktu jest ważne dla bezpieczeństwa użytkownika i utrzymania produktu w dobrym stanie.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja bezpieczeństwa produktu Asus M4a89td Pro

 • Turbo Unlocker - Natychmiastowe przyspieszenie procesora
 • Core Unlocker - Wyzwól prawdziwą moc rdzeni w sposób inteligentny
 • Turbo Key II - Włącz potencjał, podnieś wydajność!
 • TurboV EVO - Doskonały procesor do przetaktowywania
 • Obsługa CrossFireX - Elastyczność wyboru technologii multi-GPU!
 • Dodaj do porównania Drukuj
  • Przegląd opcji
  • Specyfikacja
  • Nagroda i recenzja
  • Download
  • Memory/Device Support
  • Lista obsługiwanych procesorów

  Procesor, chipset i karta graficzna

  Procesory z serii AMD® AM3 Phenom™II /Athlon™II /Sempron™ 100

  Płyta główna obsługuje gniazdo procesorów wielordzeniowych AMD® Socket AM3 z unikalną pamięcią podręczną L3 i daje większe możliwości przetaktowywania przy mniejszym zużyciu energii. Obsługuje dwukanałową pamięć DDR3 i przyspiesza transfer danych do 5200MT/s poprzez magistralę opartą na technologii HyperTransport™ 3. 0. Obsługuje również procesory AMD® 45nm.

  Obsługa CrossFireX

  Elastyczność wyboru technologii multi-GPU!
  Technologia ATI CrossFireX™ zwiększa szybkość renderowania, eliminując tym potrzebę zmniejszania rozdzielczości w celu uzyskania lepszej jakości obrazu. CrossFireX™ pozwala na zwiększenie ustawień antyaliasingu, filtrowania anizotropowego, cieniowania i tekstur. Dostosuj swoją konfigurację grafiki, eksperymentuj z ustawieniami 3D i sprawdź efekty swojej pracy dzięki za pomocą tworzonych w czasie rzeczywistym, trójwymiarowym podglądom w ATI Catalyst™ Control Center.

  AMD® 890FX

  Chipset AMD® 890FX obsługuje interfejs HyperTransport™ 3. 0 (HT 3. 0) o prędkości do 5200MT/s oraz grafikę PCI Express™ 2. 0 x16. Został zoptymalizowany dla najnowszych procesorów AMD® AM3 i procesorów wielordzeniowych, zapewniając doskonałą wydajność systemu i duże możliwości przetaktowywania.

  Kompatybilność z szyną danych PCIe 2. 0

  Podwójna szybkość; podwójna przepustowość
  Płyta główna wykorzystuje najnowsze szyny danych PCIe 2. 0 podwajając prędkość operacji i przepustowość, co znacznie poprawia osiągi komputera.

  Technologia nowej generacji

  Obsługa Serial ATA 6. 0 Gb/s

  Mostek południowy AMD® SB850 zapewnia bezpośrednią obsługę nowej generacji interfejsu przechowywania danych Serial ATA (SATA), który umożliwia przesyłanie danych z prędkością do 6. 0 Gb/s. Dodatkowo zwiększa skalowalność, przyspiesza odczyt danych i podwaja przepustowość magistrali.

  Funkcje pamięci

  Obsługa dwukanałowej pamięci DDR3 2000(O. C. )/1600/1333/1066

  Płyta główna obsługuje pamięć DDR3 z szybkością przesyłania danych 2000(O. )/1600/1333/1066 MHz aby dostosować się do wymagań przepustowości najnowszych standardów grafiki 3D, multimediów i aplikacji internetowych. Dwukanałowa architektura DDR3 zwiększa przepustowość pamięci i przyspiesza działanie systemu.

  Hybrid Switch

  Core Unlocker

  Wyzwól prawdziwą moc rdzeni w sposób inteligentny
  Core Unlocker firmy ASUS ułatwia aktywację uśpionych rdzeni w procesorach AMD® - wystarczy nacisnąć przełącznik. Natychmiastowy wzrost wydajności dzięki aktywacji dodatkowych rdzeni bez wprowadzania skomplikowanych zmian w BIOSie.

  Turbo Key II

  Włącz potencjał, podnieś wydajność!
  Ciesz się doskonałą wydajnością automatycznie ustawiając procesor tak, aby działał szybko, a zarazem stabilnie. Wystarczy użyć specjalnego przełącznika znajdującego się na płycie głównej, aby zwiększyć moc obliczeniową.

  Procesor hybrydowy

  TurboV EVO

  Doskonały procesor do przetaktowywania
  Procesor do przetaktowywania zaspokoi każdego overclocker'a - zarówno starych wyjadaczy, jak i nowicjuszy. Funkcja Auto Tuning pozwala na inteligentne i stabilne, maksymalne przyspieszenie systemu. Turbo Key pozwala na zwiększenie wydajności jednym dotknięciem, a TurboV oferuje dodatkowe opcje dla zaawansowanych overclocker'ów, które pozwalają na bicie kolejnych światowych rekordów. Zwiększ prędkość procesora bez ponoszenia dodatkowych kosztów dzięki CPU Level Up!

  Automatyczne strojenie

  Automatyczne podkręcenie systemu
  Auto Tuning to inteligentne narzędzie, które automatyzuje proces przetaktowywania i pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności. Umożliwia też testowanie stabilności. Dzięki Auto Tuning, nawet nowicjusze mogą osiągać ekstremalne, a jednocześnie stabilne wyniki przetaktowywania!

  Turbo Key

  Naciśnij i przyspiesz!
  ASUS Turbokey pozwala Ci zmienić guzik zasilania komputera w fizyczny włącznik przetaktowania. Po krótkiej konfiguracji, Turbo Key może zwiększyć osiągi komputera przy pomocy jednego guzika - bez konieczności przerywania pracy, czy wyłączania gry.

  Turbo Unlocker

  Natychmiastowe przyspieszenie procesora
  Turbo Unlocker to kolejna odsłona opracowanej przez firmę ASUS funkcji zwiększającej osiągi komputera. Wystarczy jedno kliknięcie w interfejsie TurboV EVO, a Turbo Unlocker automatycznie dostosuje częstotliwość każdego rdzenia, zwiększając osiągi komputera i dostosowując je do prawdziwego obciążenia systemu. Turbo Unlocker zapewnia Ci większą wydajność dokładnie wtedy, kiedy jej potrzebujesz.

  Technologia CPU Level Up

  Czy kiedykolwiek chciałeś mieć szybszy procesor? Teraz już możesz zwiększyć moc procesora bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów dzięki funkcji CPU Level Up dostępnej w płytach głównych z tej serii. Wystarczy, że wybierzesz procesor do przetaktowania, a płyta główna zrobi za Ciebie resztę! Przetaktowywanie nigdy dotąd nie było tak proste!

  Hybrydowy system operacyjny

  Express Gate

  Od 0 do Internetu w kilka sekund!
  Express Gate™ jest ekskluzywnym systemem operacyjnym stworzonych przez inżynierów ASUS, który umożliwia szybki dostęp do Internetu oraz najważniejszych aplikacji przed uruchomieniem Windows®.

  ASUS Xtreme Phase

  Układ zasilania 6+2-fazowy firmy ASUS

  Dłuższy czas użytkowania i wyższa wydajność!
  Największa wydajność pamięci z niezależnym zasilaniem kluczowych komponentów, przy zapewnieniu szybkiej, krótkotrwałej odpowiedzi i stabilności procesora przy dużym obciażeniu i w trybach przetaktowywania.

  Własne funkcje ASUS

  MemOK!

  Każda pamięć jest A-OK!
  MemOK! wspomaga start pamięci i gwarantuje ich kompatybilność z systemem. Narzędzie to jest niczym innym jak cudownym lekiem na wszystkie problemy z pamięcią operacyjną. MemOK! może samodzielnie wykryć maksymalne, bezpieczne ustawienia, które gwałtownie zwiększą procent bezproblemowych uruchomień komputera. Postaw system na nogi w oka mgnieniu!

  EPU

  Oszczędzanie energii na poziomie systemu
  Moduł EPU (Energy Processing Unit) firmy ASUS zapewnia oszczędne zarządzenie energią poprzez wykrywanie obciążeń systemowych i inteligentne przydzielanie zasilania najważniejszych komponentów w czasie rzeczywistym - pomaga zaoszczędzić energię i pieniądze!

  Ciche chłodzenie ASUS

  Stylowy radiator ASUS

  Opływowy radiator 2-colors zapewnia absolutnie ciche (0-dB), komputerowe środowisko pracy. Oczekująca na patent konstrukcja 2-colors dzięki pięknym krzywiznom zwiększa wizualną atrakcyjność płyty głównej, a jednocześnie skutecznie chłodzi chipset mostka północnego. Łącząc w sobie estetykę i użyteczność, opływowy radiator 2-color Wing firmy ASUS zapewnia użytkownikom cichą pracę, niską temperaturę i elegancki wygląd!

  Fan Xpert

  Aktywny, cichy system chłodzący
  System ASUS Fan Xpert pozwala użytkownikom dostosować prędkość wentylatora na procesorze i na obudowie w zależności od temperatury otoczenia, która jest z kolej uzależniona od warunków klimatycznych w danym regionie geograficznym a także od obciążenia systemu. Przygotowane wcześniej profile zapewniają elastyczną kontrolę prędkości wentylatora, zapewniając przy tym pracę w cichym i chłodnym otoczeniu

  ASUS EZ DIY

  EZ Flash2

  Zaktualizuj BIOS z dysku USB przed uruchomieniem systemu operacyjnego
  EZ Flash to przyjazne dla użytkownika narzędzie do aktualizacji systemu BIOS. Wystarczy nacisnąć predefiniowany przycisk skrótu, aby uruchomić to narzędzie i zaktualizować system BIOS z dyskietki przed uruchomieniem systemu operacyjnego.

  O. Profile

  Przechowuj ustawienia BIOS
  Podziel się Twoimi najlepszymi ustawieniami BIOS
  Niniejsza płyta główna została wyposażona w funkcję ASUS O. Profile, która pozwala użytkownikom na posiadanie kilku konfiguracji BIOS i późniejsze ich załadowanie. Ustawienia BIOS mogą być przechowywane w pamięci CMOS lub w osobnym pliku, dając w ten sposób możliwość podzielenia się nimi z innymi entuzjastami overclockingu.

  CrashFree BIOS 3

  Przywróć uszkodzony BIOS z pamięci USB
  ASUS CrashFree BIOS 3 oferuje możliwość przywrócenia uszkodzonej zawartości BIOS z pamięci USB, gdzie została zapisana jego zawartość. To narzędzie pozwala zaoszczędzić koszt i czas zakupu oraz wymiany kości BIOS na nową.

  ASUS Q-Connector

  ASUS Q-Connector umożliwia łatwe podłączanie lub odłączanie kabli przedniego panela obudowy do płyty głównej. Ten wyjątkowy moduł eliminuje problemy związane z koniecznością podłączania każdego kabla panela systemu pojedynczo i zapobiega ich nieprawidłowemu podłączeniu.

  Standard przemysłowy

  8-kanałowy kodek audio

  Ciesz się wysokiej jakości systemem dźwiękowym znajdującym się teraz w Twoim PC!
  Wbudowany, 8-kanałowy kodek HD audio (High Definition Audio, wcześniej znany pod nazwą Azalia) umożliwia odtwarzanie dźwięku w wysokiej jakości 192KHz/24-bit, posiada funkcje Jack-sensing i Jack-retasking oraz technologię wielokrotnego strumieniowania, która jednocześnie przesyła różne sygnały audio do różnych miejsc.

  DTS

  DTS Surround Sensation UltraPC
  DTS Surround Sensation UltraPC to technologia zapewniająca niesamowite, przestrzenne, 5. 1-kanałowe doznania dźwiękowe przy wykorzystaniu najbardziej popularnych peryferii audio– Twoich głośników stereo lub słuchawek. Jako dodatek do wirtualnego sygnału przestrzennego, funkcja „uwydatnienia basów” uwypukla dźwięki basowe o niskiej częstotliwości, a technologia „oczyszczania głosu” uwydatnia dialogi tak, aby były lepiej słyszalne, nawet przy głośnym tle filmowym. Rozwiązania te sprawiają, że praktycznie natychmiast możesz cieszyć się lepszą jakością dźwięku w Twoim kinie domowym.

  Wyjście standardu S/PDIF na tylnym panelu I/O

  Karta dźwiękowa będąca częścią tej płyty głównej umożliwia wygodne podłączenie do systemu kina domowego poprzez zintegrowanie optycznego wyjścia interfejsu S/PDIF (SONY-PHILIPS Digital Interface). Ten, opracowany przez dwóch wielkich graczy na rynku audio, standard umożliwia przesyłanie dźwięku w postaci cyfrowej, bez potrzeby konwersji na format analogowy, dzięki czemu sygnał zachowuje najwyższą, cyfrową jakość.

  Filtr szumu

  Eliminacja hałasu podczas nagrywania
  Zaawansowany filtr szumu wykrywa stale powtarzające się zdarzenia generujące zakłócenia w tle (np. wentylatory komputerowe, klimatyzacja, itd) i eliminuje niechciane dźwięki w czasie rzeczywistym, jeszcze przed nagraniem.

  RoHS

  GreenASUS

  Niniejsza płyta główna oraz jej opakowanie spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące wyeliminowania z produkcji substancji niebezpiecznych (RoHS). Spełnienie norm UE pozostaje w zgodzie dotychczasową polityką firmy ASUS, która polegała na tworzeniu produktów i opakowań przyjaznych środowisku, zdatnych do późniejszego przetworzenia, bez negatywnego wpływu na zdrowie i otoczenie człowieka.

  Specyfikacja

  ProcesorProcesory AMD Socket AM3;Phenom™II/Athlon™II /Sempron™ 100 Series
  Obsługa procesorów AMD 140W
  Technologia AMD Cool 'n' Quiet™
  Obsługa procesorów wykonanych w technologii 45nm
  ChipsetAMD 890FX/SB850 Magistrala systemowaDo 5200 MT/s; HyperTransport™ 3. 0PamięćPamięć 4 x DIMM, Maks. 16 GB, DDR3 2000(O. )/1600/1333/1066 ECC, Non-ECC, niebuforowana
  Dwukanałowa architektura kontrolera pamięci
  *Procesory z serii AMD 100 i 200 obsługują pamięć DDR3 do 1066Mhz. Dzięki rozwiązaniom firmy ASUS, płyta główna obsługuje pamięć DDR3 do 1333MHz.
  **Ze względu na ograniczenia systemu operacyjnego, przy instalacji pamięci 4GB lub większej, 32-bitowa wersja systemu Windows® może wykryć poniżej 3GB pamięci. Dlatego też zaleca się instalację pamięci mniejszej, niż 3GB.
  ***Informacje o autoryzowanych sprzedawcach pamięci znaleźć można na stronie www. asus. com
  Porty rozszerzeń2 x gniazda PCIe 2. 0 x16 Obsługa technologii ATI CrossFireX (dwie karty o prędkości x16)
  1 x PCIe 2. 0 x4
  1 szyny PCIe 2. 0 x1
  2 gniazda PCI
  Pamięć masowaChipset SB850
  6 portów SATA 6. 0 Gb/s
  obsługą RAID 0, 1, 5, 10
  Kontrolery JMicron® JMB361 PATA i SATA
  1 xUltraDMA 133/100 dla 2 urządzeń PATA
  1 x Port Power eSATA 3Gb/s
  Sieć LANKontroler Realtek® 8111E Gigabit LAN z AI NET2
  Karta dźwiękowa8-kanałowy High Definition Audio CODEC ALC 892
  - Obsługuje bezstratny dźwięk 192kHz/ 24bit BD
  - DTS Surround Sensation UltraPC
  - Obsługa Jack-Detection, Multi-Streaming, i Front Panel Jack-Retasking
  - Optyczne wyjścia S/PDIF na tylnym panelu
  - Filtr szumów firmy ASUS
  IEEE 1394Kontroler VIA® 6315N obsługuje 2 porty 1394a (1 na płycie, 1 na tylnym panelu)USB14 portów USB 2. 0/1. 1 (6 portów na płycie, 8 portów tylnym panelu)Unikalne funkcje firmy ASUSASUS Xtreme Design
  Procesor hybrydowy firmy ASUS - TurboV EVO
  - Turbo Unlocker, Auto Tuning, TurboV, CPU Level UP
  ASUS Hybrid Switch
  - Core Unlocker
  - Turbo Key II
  Hybrydowy system operacyjny firmy ASUS - Express Gate
  Rozwiązania zasilania ASUS
  - 6+2-fazowy układ zasilania
  - ASUS EPU
  Własne funkcje ASUS
  - MemOK!
  Ciche chłodzenie ASUS
  - Konstrukcja bez wiatraka ASUS Fanless Design: rozwiązanie z przewodem ciepła
  - ASUS Fan Xpert
  ASUS EZ DIY
  - ASUS Q-DIMM
  - ASUS O. Profile
  - ASUS CrashFree BIOS 3
  - ASUS EZ Flash 2
  - ASUS MyLogo 2
  - Percision Twerker 3
  - Wielojęzyczny BIOS
  Funkcje O/CPrecision Tweaker 3
  - vCore: zmiana napięcia CPU z krokiem 0. 003125V
  - vDDNB: możliwość regulacji napięcia procesora z dokładnością do 0. 003125V
  - vCPU PLL:możliwość regulacji napięcia PLL procesora z dokładnością do 0. 00625V
  - vHT Bus: możliwość regulacji napięcia chipsetu PCH z dokładnością do 0. 00625V
  - vDRAM Bus: możliwość regulacji napięcia DRAM z dokładnością do 0. 00625V
  - vChipset: możliwość regulacji napięcia Chipset z dokładnością do 0. 00625V
  SFS (Stepless Frequency Selection)
  - Możliwość ustawienia częstotliwości PCI Express od 100MHz do 150MHz, z krokiem 1MHz
  - Ustawianie taktowania zegara wewnętrznego od 100MHz do 600MHz co 1MHz
  Bezpieczny O/C
  - ASUS C. P. R. ( przywracanie parametrów pracy CPU)
  Porty tylnego panelu I/O1 wyjście interfejsu S/PDIF (koncentryczne)
  1 port IEEE 1394a
  1 gniazda RJ-45 (sieć LAN)
  8 portów USB 2. 1
  Zestaw we/wy 8 -kanałowej karty dźwiękowej
  1 x Port klawiatury PS/2 (fioletowa)
  1 x Port myszy PS/2 (zielony)
  1 x Przycisk Clear CMOS
  1 x Port Power eSATA
  Złącza I/O na płycie3 x złącze USB obsługujące dodatkowe 6 porty USB
  1 złącze IDE
  1 Złącze IEEE 1394a
  1 złącze wentylatora procesora
  6 x złącze SATA 6Gb/s
  1 x złącze wiatraka obudowy (4-pinowe)
  1 x złącze wiatraka obudowy (3-pinowe)
  1 x Złącze zasilania wentylatora
  1 x wyjście S/PDIF
  1 x przełącznik Core Unlocker
  1 x przełącznik Turbo Key II
  1 x guzik MemOK!
  Złącze audio na panelu przednim
  1 x złącze COM
  1 x 24-pinowe złącze zasilania ATX
  1 x 8-pinowe złącze zasilania ATX 12V
  Panel systemowy
  BIOS16 Mb pamięci Flash ROM, SPI, AMI BIOS, PnP, DMI2. 0, WfM2. 0, SM BIOS 2. 5, ACPI 2. 0a, Multi-language BIOS, ASUS EZ Flash 2, ASUS CrashFree BIOS 3
  Łatwość obsługiWfM 2. 0, DMI 2. 0, WOL przez PME, WOR przez PME, PXEAkcesoriaInstrukcja obsługi
  1 Przewód UltraDMA 133/100/66
  4 x kabel Serial ATA 6. 0Gb/s
  1 x Q-Shield
  2 in 1 Q-connector (USB, System panel; Jedynie wersja detaliczna)
  Płyta „Support CD"Sterowniki
  Oprogramowanie antywirusowe (wersja OEM)
  ASUS Update
  Narzędzia ASUS
  Format płytyFormat ATX
  12 x 9. 6 cali ( 30. 5 cm x 24. 4 cm)

  Rejestrując urządzenie, możesz łatwo zarządzać gwarancją produktu, uzyskać pomoc techniczną i śledzić stan naprawy.

  Zarejestruj produkt

 • Turbo Unlocker - Natychmiastowe przyspieszenie procesora
 • Core Unlocker - Wyzwól prawdziwą moc rdzeni w sposób inteligentny
 • Turbo Key II - Włącz potencjał, podnieś wydajność!
 • TurboV EVO - Doskonały procesor do przetaktowywania
 • Obsługa CrossFireX - Elastyczność wyboru technologii multi-GPU!
 • Dodaj do porównania Drukuj
  • Przegląd opcji
  • Specyfikacja
  • Nagroda i recenzja
  • Download
  • Memory/Device Support
  • Lista obsługiwanych procesorów

  Procesor, chipset i karta graficzna

  Procesory z serii AMD® AM3 Phenom™II /Athlon™II /Sempron™ 100

  Płyta główna obsługuje gniazdo procesorów wielordzeniowych AMD® Socket AM3 z unikalną pamięcią podręczną L3 i daje większe możliwości przetaktowywania przy mniejszym zużyciu energii. Obsługuje dwukanałową pamięć DDR3 i przyspiesza transfer danych do 5200MT/s poprzez magistralę opartą na technologii HyperTransport™ 3. 0. Obsługuje również procesory AMD® 45nm.

  Obsługa CrossFireX

  Elastyczność wyboru technologii multi-GPU!
  Technologia ATI CrossFireX™ zwiększa szybkość renderowania, eliminując tym potrzebę zmniejszania rozdzielczości w celu uzyskania lepszej jakości obrazu. CrossFireX™ pozwala na zwiększenie ustawień antyaliasingu, filtrowania anizotropowego, cieniowania i tekstur. Dostosuj swoją konfigurację grafiki, eksperymentuj z ustawieniami 3D i sprawdź efekty swojej pracy dzięki za pomocą tworzonych w czasie rzeczywistym, trójwymiarowym podglądom w ATI Catalyst™ Control Center.

  AMD® 890FX

  Chipset AMD® 890FX obsługuje interfejs HyperTransport™ 3. 0 (HT 3. 0) o prędkości do 5200MT/s oraz grafikę PCI Express™ 2. 0 x16. Został zoptymalizowany dla najnowszych procesorów AMD® AM3 i procesorów wielordzeniowych, zapewniając doskonałą wydajność systemu i duże możliwości przetaktowywania.

  Kompatybilność z szyną danych PCIe 2. 0

  Podwójna szybkość; podwójna przepustowość
  Płyta główna wykorzystuje najnowsze szyny danych PCIe 2. 0 podwajając prędkość operacji i przepustowość, co znacznie poprawia osiągi komputera.

  Technologia nowej generacji

  Obsługa Serial ATA 6. 0 Gb/s

  Mostek południowy AMD® SB850 zapewnia bezpośrednią obsługę nowej generacji interfejsu przechowywania danych Serial ATA (SATA), który umożliwia przesyłanie danych z prędkością do 6. 0 Gb/s. Dodatkowo zwiększa skalowalność, przyspiesza odczyt danych i podwaja przepustowość magistrali.

  Funkcje pamięci

  Obsługa dwukanałowej pamięci DDR3 2000(O. C. )/1600/1333/1066

  Płyta główna obsługuje pamięć DDR3 z szybkością przesyłania danych 2000(O. )/1600/1333/1066 MHz aby dostosować się do wymagań przepustowości najnowszych standardów grafiki 3D, multimediów i aplikacji internetowych. Dwukanałowa architektura DDR3 zwiększa przepustowość pamięci i przyspiesza działanie systemu.

  Hybrid Switch

  Core Unlocker

  Wyzwól prawdziwą moc rdzeni w sposób inteligentny
  Core Unlocker firmy ASUS ułatwia aktywację uśpionych rdzeni w procesorach AMD® - wystarczy nacisnąć przełącznik. Natychmiastowy wzrost wydajności dzięki aktywacji dodatkowych rdzeni bez wprowadzania skomplikowanych zmian w BIOSie.

  Turbo Key II

  Włącz potencjał, podnieś wydajność!
  Ciesz się doskonałą wydajnością automatycznie ustawiając procesor tak, aby działał szybko, a zarazem stabilnie. Wystarczy użyć specjalnego przełącznika znajdującego się na płycie głównej, aby zwiększyć moc obliczeniową.

  Procesor hybrydowy

  TurboV EVO

  Doskonały procesor do przetaktowywania
  Procesor do przetaktowywania zaspokoi każdego overclocker'a - zarówno starych wyjadaczy, jak i nowicjuszy. Funkcja Auto Tuning pozwala na inteligentne i stabilne, maksymalne przyspieszenie systemu. Turbo Key pozwala na zwiększenie wydajności jednym dotknięciem, a TurboV oferuje dodatkowe opcje dla zaawansowanych overclocker'ów, które pozwalają na bicie kolejnych światowych rekordów. Zwiększ prędkość procesora bez ponoszenia dodatkowych kosztów dzięki CPU Level Up!

  Automatyczne strojenie

  Automatyczne podkręcenie systemu
  Auto Tuning to inteligentne narzędzie, które automatyzuje proces przetaktowywania i pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności. Umożliwia też testowanie stabilności. Dzięki Auto Tuning, nawet nowicjusze mogą osiągać ekstremalne, a jednocześnie stabilne wyniki przetaktowywania!

  Turbo Key

  Naciśnij i przyspiesz!
  ASUS Turbokey pozwala Ci zmienić guzik zasilania komputera w fizyczny włącznik przetaktowania. Po krótkiej konfiguracji, Turbo Key może zwiększyć osiągi komputera przy pomocy jednego guzika - bez konieczności przerywania pracy, czy wyłączania gry.

  Turbo Unlocker

  Natychmiastowe przyspieszenie procesora
  Turbo Unlocker to kolejna odsłona opracowanej przez firmę ASUS funkcji zwiększającej osiągi komputera. Wystarczy jedno kliknięcie w interfejsie TurboV EVO, a Turbo Unlocker automatycznie dostosuje częstotliwość każdego rdzenia, zwiększając osiągi komputera i dostosowując je do prawdziwego obciążenia systemu. Turbo Unlocker zapewnia Ci większą wydajność dokładnie wtedy, kiedy jej potrzebujesz.

  Technologia CPU Level Up

  Czy kiedykolwiek chciałeś mieć szybszy procesor? Teraz już możesz zwiększyć moc procesora bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów dzięki funkcji CPU Level Up dostępnej w płytach głównych z tej serii. Wystarczy, że wybierzesz procesor do przetaktowania, a płyta główna zrobi za Ciebie resztę! Przetaktowywanie nigdy dotąd nie było tak proste!

  Hybrydowy system operacyjny

  Express Gate

  Od 0 do Internetu w kilka sekund!
  Express Gate™ jest ekskluzywnym systemem operacyjnym stworzonych przez inżynierów ASUS, który umożliwia szybki dostęp do Internetu oraz najważniejszych aplikacji przed uruchomieniem Windows®.

  ASUS Xtreme Phase

  Układ zasilania 6+2-fazowy firmy ASUS

  Dłuższy czas użytkowania i wyższa wydajność!
  Największa wydajność pamięci z niezależnym zasilaniem kluczowych komponentów, przy zapewnieniu szybkiej, krótkotrwałej odpowiedzi i stabilności procesora przy dużym obciażeniu i w trybach przetaktowywania.

  Własne funkcje ASUS

  MemOK!

  Każda pamięć jest A-OK!
  MemOK! wspomaga start pamięci i gwarantuje ich kompatybilność z systemem. Narzędzie to jest niczym innym jak cudownym lekiem na wszystkie problemy z pamięcią operacyjną. MemOK! może samodzielnie wykryć maksymalne, bezpieczne ustawienia, które gwałtownie zwiększą procent bezproblemowych uruchomień komputera. Postaw system na nogi w oka mgnieniu!

  EPU

  Oszczędzanie energii na poziomie systemu
  Moduł EPU (Energy Processing Unit) firmy ASUS zapewnia oszczędne zarządzenie energią poprzez wykrywanie obciążeń systemowych i inteligentne przydzielanie zasilania najważniejszych komponentów w czasie rzeczywistym - pomaga zaoszczędzić energię i pieniądze!

  Ciche chłodzenie ASUS

  Stylowy radiator ASUS

  Opływowy radiator 2-colors zapewnia absolutnie ciche (0-dB), komputerowe środowisko pracy. Oczekująca na patent konstrukcja 2-colors dzięki pięknym krzywiznom zwiększa wizualną atrakcyjność płyty głównej, a jednocześnie skutecznie chłodzi chipset mostka północnego. Łącząc w sobie estetykę i użyteczność, opływowy radiator 2-color Wing firmy ASUS zapewnia użytkownikom cichą pracę, niską temperaturę i elegancki wygląd!

  Fan Xpert

  Aktywny, cichy system chłodzący
  System ASUS Fan Xpert pozwala użytkownikom dostosować prędkość wentylatora na procesorze i na obudowie w zależności od temperatury otoczenia, która jest z kolej uzależniona od warunków klimatycznych w danym regionie geograficznym a także od obciążenia systemu. Przygotowane wcześniej profile zapewniają elastyczną kontrolę prędkości wentylatora, zapewniając przy tym pracę w cichym i chłodnym otoczeniu

  ASUS EZ DIY

  EZ Flash2

  Zaktualizuj BIOS z dysku USB przed uruchomieniem systemu operacyjnego
  EZ Flash to przyjazne dla użytkownika narzędzie do aktualizacji systemu BIOS. Wystarczy nacisnąć predefiniowany przycisk skrótu, aby uruchomić to narzędzie i zaktualizować system BIOS z dyskietki przed uruchomieniem systemu operacyjnego.

  O. Profile

  Przechowuj ustawienia BIOS
  Podziel się Twoimi najlepszymi ustawieniami BIOS
  Niniejsza płyta główna została wyposażona w funkcję ASUS O. Profile, która pozwala użytkownikom na posiadanie kilku konfiguracji BIOS i późniejsze ich załadowanie. Ustawienia BIOS mogą być przechowywane w pamięci CMOS lub w osobnym pliku, dając w ten sposób możliwość podzielenia się nimi z innymi entuzjastami overclockingu.

  CrashFree BIOS 3

  Przywróć uszkodzony BIOS z pamięci USB
  ASUS CrashFree BIOS 3 oferuje możliwość przywrócenia uszkodzonej zawartości BIOS z pamięci USB, gdzie została zapisana jego zawartość. To narzędzie pozwala zaoszczędzić koszt i czas zakupu oraz wymiany kości BIOS na nową.

  ASUS Q-Connector

  ASUS Q-Connector umożliwia łatwe podłączanie lub odłączanie kabli przedniego panela obudowy do płyty głównej. Ten wyjątkowy moduł eliminuje problemy związane z koniecznością podłączania każdego kabla panela systemu pojedynczo i zapobiega ich nieprawidłowemu podłączeniu.

  Standard przemysłowy

  8-kanałowy kodek audio

  Ciesz się wysokiej jakości systemem dźwiękowym znajdującym się teraz w Twoim PC!
  Wbudowany, 8-kanałowy kodek HD audio (High Definition Audio, wcześniej znany pod nazwą Azalia) umożliwia odtwarzanie dźwięku w wysokiej jakości 192KHz/24-bit, posiada funkcje Jack-sensing i Jack-retasking oraz technologię wielokrotnego strumieniowania, która jednocześnie przesyła różne sygnały audio do różnych miejsc.

  DTS

  DTS Surround Sensation UltraPC
  DTS Surround Sensation UltraPC to technologia zapewniająca niesamowite, przestrzenne, 5. 1-kanałowe doznania dźwiękowe przy wykorzystaniu najbardziej popularnych peryferii audio– Twoich głośników stereo lub słuchawek. Jako dodatek do wirtualnego sygnału przestrzennego, funkcja „uwydatnienia basów” uwypukla dźwięki basowe o niskiej częstotliwości, a technologia „oczyszczania głosu” uwydatnia dialogi tak, aby były lepiej słyszalne, nawet przy głośnym tle filmowym. Rozwiązania te sprawiają, że praktycznie natychmiast możesz cieszyć się lepszą jakością dźwięku w Twoim kinie domowym.

  Wyjście standardu S/PDIF na tylnym panelu I/O

  Karta dźwiękowa będąca częścią tej płyty głównej umożliwia wygodne podłączenie do systemu kina domowego poprzez zintegrowanie optycznego wyjścia interfejsu S/PDIF (SONY-PHILIPS Digital Interface). Ten, opracowany przez dwóch wielkich graczy na rynku audio, standard umożliwia przesyłanie dźwięku w postaci cyfrowej, bez potrzeby konwersji na format analogowy, dzięki czemu sygnał zachowuje najwyższą, cyfrową jakość.

  Filtr szumu

  Eliminacja hałasu podczas nagrywania
  Zaawansowany filtr szumu wykrywa stale powtarzające się zdarzenia generujące zakłócenia w tle (np. wentylatory komputerowe, klimatyzacja, itd) i eliminuje niechciane dźwięki w czasie rzeczywistym, jeszcze przed nagraniem.

  RoHS

  GreenASUS

  Niniejsza płyta główna oraz jej opakowanie spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące wyeliminowania z produkcji substancji niebezpiecznych (RoHS). Spełnienie norm UE pozostaje w zgodzie dotychczasową polityką firmy ASUS, która polegała na tworzeniu produktów i opakowań przyjaznych środowisku, zdatnych do późniejszego przetworzenia, bez negatywnego wpływu na zdrowie i otoczenie człowieka.

  Specyfikacja

  ProcesorProcesory AMD Socket AM3;Phenom™II/Athlon™II /Sempron™ 100 Series
  Obsługa procesorów AMD 140W
  Technologia AMD Cool 'n' Quiet™
  Obsługa procesorów wykonanych w technologii 45nm
  ChipsetAMD 890FX/SB850 Magistrala systemowaDo 5200 MT/s; HyperTransport™ 3. 0PamięćPamięć 4 x DIMM, Maks. 16 GB, DDR3 2000(O. )/1600/1333/1066 ECC, Non-ECC, niebuforowana
  Dwukanałowa architektura kontrolera pamięci
  *Procesory z serii AMD 100 i 200 obsługują pamięć DDR3 do 1066Mhz. Dzięki rozwiązaniom firmy ASUS, płyta główna obsługuje pamięć DDR3 do 1333MHz.
  **Ze względu na ograniczenia systemu operacyjnego, przy instalacji pamięci 4GB lub większej, 32-bitowa wersja systemu Windows® może wykryć poniżej 3GB pamięci. Dlatego też zaleca się instalację pamięci mniejszej, niż 3GB.
  ***Informacje o autoryzowanych sprzedawcach pamięci znaleźć można na stronie www. asus. com
  Porty rozszerzeń2 x gniazda PCIe 2. 0 x16 Obsługa technologii ATI CrossFireX (dwie karty o prędkości x16)
  1 x PCIe 2. 0 x4
  1 szyny PCIe 2. 0 x1
  2 gniazda PCI
  Pamięć masowaChipset SB850
  6 portów SATA 6. 0 Gb/s
  obsługą RAID 0, 1, 5, 10
  Kontrolery JMicron® JMB361 PATA i SATA
  1 xUltraDMA 133/100 dla 2 urządzeń PATA
  1 x Port Power eSATA 3Gb/s
  Sieć LANKontroler Realtek® 8111E Gigabit LAN z AI NET2
  Karta dźwiękowa8-kanałowy High Definition Audio CODEC ALC 892
  - Obsługuje bezstratny dźwięk 192kHz/ 24bit BD
  - DTS Surround Sensation UltraPC
  - Obsługa Jack-Detection, Multi-Streaming, i Front Panel Jack-Retasking
  - Optyczne wyjścia S/PDIF na tylnym panelu
  - Filtr szumów firmy ASUS
  IEEE 1394Kontroler VIA® 6315N obsługuje 2 porty 1394a (1 na płycie, 1 na tylnym panelu)USB14 portów USB 2. 0/1. 1 (6 portów na płycie, 8 portów tylnym panelu)Unikalne funkcje firmy ASUSASUS Xtreme Design
  Procesor hybrydowy firmy ASUS - TurboV EVO
  - Turbo Unlocker, Auto Tuning, TurboV, CPU Level UP
  ASUS Hybrid Switch
  - Core Unlocker
  - Turbo Key II
  Hybrydowy system operacyjny firmy ASUS - Express Gate
  Rozwiązania zasilania ASUS
  - 6+2-fazowy układ zasilania
  - ASUS EPU
  Własne funkcje ASUS
  - MemOK!
  Ciche chłodzenie ASUS
  - Konstrukcja bez wiatraka ASUS Fanless Design: rozwiązanie z przewodem ciepła
  - ASUS Fan Xpert
  ASUS EZ DIY
  - ASUS Q-DIMM
  - ASUS O. Profile
  - ASUS CrashFree BIOS 3
  - ASUS EZ Flash 2
  - ASUS MyLogo 2
  - Percision Twerker 3
  - Wielojęzyczny BIOS
  Funkcje O/CPrecision Tweaker 3
  - vCore: zmiana napięcia CPU z krokiem 0. 003125V
  - vDDNB: możliwość regulacji napięcia procesora z dokładnością do 0. 003125V
  - vCPU PLL:możliwość regulacji napięcia PLL procesora z dokładnością do 0. 00625V
  - vHT Bus: możliwość regulacji napięcia chipsetu PCH z dokładnością do 0. 00625V
  - vDRAM Bus: możliwość regulacji napięcia DRAM z dokładnością do 0. 00625V
  - vChipset: możliwość regulacji napięcia Chipset z dokładnością do 0. 00625V
  SFS (Stepless Frequency Selection)
  - Możliwość ustawienia częstotliwości PCI Express od 100MHz do 150MHz, z krokiem 1MHz
  - Ustawianie taktowania zegara wewnętrznego od 100MHz do 600MHz co 1MHz
  Bezpieczny O/C
  - ASUS C. P. R. ( przywracanie parametrów pracy CPU)
  Porty tylnego panelu I/O1 wyjście interfejsu S/PDIF (koncentryczne)
  1 port IEEE 1394a
  1 gniazda RJ-45 (sieć LAN)
  8 portów USB 2. 1
  Zestaw we/wy 8 -kanałowej karty dźwiękowej
  1 x Port klawiatury PS/2 (fioletowa)
  1 x Port myszy PS/2 (zielony)
  1 x Przycisk Clear CMOS
  1 x Port Power eSATA
  Złącza I/O na płycie3 x złącze USB obsługujące dodatkowe 6 porty USB
  1 złącze IDE
  1 Złącze IEEE 1394a
  1 złącze wentylatora procesora
  6 x złącze SATA 6Gb/s
  1 x złącze wiatraka obudowy (4-pinowe)
  1 x złącze wiatraka obudowy (3-pinowe)
  1 x Złącze zasilania wentylatora
  1 x wyjście S/PDIF
  1 x przełącznik Core Unlocker
  1 x przełącznik Turbo Key II
  1 x guzik MemOK!
  Złącze audio na panelu przednim
  1 x złącze COM
  1 x 24-pinowe złącze zasilania ATX
  1 x 8-pinowe złącze zasilania ATX 12V
  Panel systemowy
  BIOS16 Mb pamięci Flash ROM, SPI, AMI BIOS, PnP, DMI2. 0, WfM2. 0, SM BIOS 2. 5, ACPI 2. 0a, Multi-language BIOS, ASUS EZ Flash 2, ASUS CrashFree BIOS 3
  Łatwość obsługiWfM 2. 0, DMI 2. 0, WOL przez PME, WOR przez PME, PXEAkcesoriaInstrukcja obsługi
  1 Przewód UltraDMA 133/100/66
  4 x kabel Serial ATA 6. 0Gb/s
  1 x Q-Shield
  2 in 1 Q-connector (USB, System panel; Jedynie wersja detaliczna)
  Płyta „Support CD"Sterowniki
  Oprogramowanie antywirusowe (wersja OEM)
  ASUS Update
  Narzędzia ASUS
  Format płytyFormat ATX
  12 x 9. 6 cali ( 30. 5 cm x 24. 4 cm)

  Instrukcja bezpieczeństwa produktu Asus M4a89td Pro

  Bezpośredni link do pobrania Instrukcja bezpieczeństwa produktu Asus M4a89td Pro

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Instrukcja bezpieczeństwa produktu Asus M4a89td Pro